Жбурляють посуд та запрошують брюнетів. Новорічні традиції в різних країнах

З важким серцем, розхристаними думками, але все ж із великою надією на перемогу над Злом, українці готуються святкувати Новий рік. Це свято у родинному колі, коли хочеться тепла, запаху хвої і мандаринів, дитячих усмішок і подарунків. Тож, за традицією, ми оздоблюємо ялинку, вмикаємо гірлянди і готуємо смачні страви.

У різних куточках світу, до речі, є прикметні традиції святкування Нового року. 

 

Іспанія. З’їсти 12 виноградинок опівночі

В Іспанії є традиція: з’їдати опівночі з кожним ударом годинника по одній виноградині. Люди вірять, що саме цей ритуал приносить удачу та щастя, особливо в особистому житті. Традиція виникла у 1909 році, коли в країні був величезний урожай винограду, і влада вирішила роздати надлишок людям на Новий рік. Люди вирішили не просто з’їсти подарований виноград, а створити цілий ритуал.

 

Данія. Викинути старий посуд

Жбурлятися тарілками — не надто чемна звичка. Але в Данії вірять, що традиція викидати старий посуд символізує оновлення. В новорічну ніч данці збираються сім’ями та з друзями і починають бити посуд. Чим більше розбитого посуду, тим більш успішним буде новий рік.

 

Греція. Покласти сюрприз у десерт

У Греції новорічний десерт — не просто частування, а справжня азартна гра. Гості їдять пиріг чи солодкий хліб із запеченою монетою. Тому, хто знайде монету, буде щастити наступного року.

 

Скандинавія. Мигдаль у пудингу

У скандинавських країнах щось схоже роблять із рисовим пудингом, який подають на Різдво або Новий рік. В одній порції буде очищений мигдаль, і той, хто знайде його у своїй мисці, впіймає удачу в новому році.

 

Шотландія. Темноволосі чоловіки в гостях

У Шотландії переддень Нового року настільки важливий. що для нього є офіційна назва — Hogmanay. Цього дня шотландці дотримуються багатьох традицій, але одна з найвідоміших — це перший гість-брюнет. Згідно з прикметою, першим, хто переступить поріг вашого будинку після опівночі на Новий рік, має бути темноволосий чоловік. Це на щастя та удачу. Традиційно ці чоловіки приходять із подарунками: вугіллям, сіллю і віскі.

 

Святкуйте в колі сім’ї, чекайте додому рідних, допомагайте нашому війську і нехай прийдешній рік принесе нам таку омріяну Перемогу!

Джерело

Новости Днепра