В адмінцентрі «Віза» криворіжці реєструють пошкоджене ракетним ударом майно

В  головному офісі  адміністративного Центру «Віза» сьогодні приймають криворіжців, нерухомість  яких зруйнував чи пошкодив ракетний удар 12 березня. Людям допомагають зареєструвати  майно в Державному реєстрі та скористатись програмою єВідродження для відшкодування втраченого.

З початком воєнного стану гостро постало питання  із  збереженням документів на нерухоме майно. Держава може захистити  документи на нерухомість, тільки в тому випадку, коли вони внесені у Єдиний реєстр речових прав на нерухоме майно, — пояснює  начальник відділу реєстрації речових прав на нерухоме майно управління з питань реєстрації виконкому міської ради міського виконкому Ганна Мачихина.

 

«Звертаю увагу, що за  програмою єВідновлення через електронний портал Дія можна отримати допомогу лише після реєстрації ваших документів в єдиному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Для  цього необхідно подати документи в Центр адміністративних послуг «Віза», до приватного або державного нотаріуса в межах області, або ж на порталі Дія, якщо була реєстрація до 2013 року в органах БТІ. Це  безкоштовна операція, але   для цього слід мати електронний цифровий підпис та відскановані документи», — уточнює Ганна Мачихина.

 

Три дні поспіль виїздна бригада «Візи» працювала на місце трагедії на 1-му Східному. За цей час  фахівці прийняли  понад 300 мешканців.

 

«За статистикою звернень у кожного  другого власника пошкоджених помешань майнові права не зареєстровані  в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.  Що, в свою чергу, не дає змоги подати  документи для отримання компенсації по державній програмі єВідновлення. Щоб допомогти людям впоратися з бідою,  організовали сьогодні  спеціальний день прийому в головному офісі», — каже  завідуюча сектором виїздного обслуговування «Візи» Ірина Матюшенко.

 

74-річний Володимир Ковпак пришов оформити заяву до Держреєстру одразу двох квартир – де мешкає сам і де живе його невістка з онучкою. Біля них якраз і стався жахливий приліт на 1-ій дільниці.

«Молодці дівчатка. Так швидко допомогли, навіть не чекав. Одна фахівчиня мене проконсультувала, інша — прийняла документи. За п‘ять днів має все бути готове», — дякує літній чоловік.  

Із початком повномасштабного вторгення Кривий Ріг один із перших в Україні відновив електронну взаємодію між реєстрами органів БТІ і державним реєстром речових прав на нарухоме майно. Все це дало можливість криворіжцям безкоштовно, не витрачаючи зайвого часу, отримати всі необхідні документи, включаючи довідки і запити з архіву.

Джерело

Новости Днепра