У Кривому Розі пройшов танцювальний майстер-клас для ветеранів та їхніх рідних

У Кривому Розі запроваджують танцювальну арт-терапію для ветеранів та членів їхніх родин. Перший крок до реалізації ідеї – майстер-клас, на якому зібрали наших захисників та їхніх рідних, охочих насолодитися танком.

«Нам дуже приємно чути і від ветеранів, і від колег з інших міст, що в Кривому Розі одна з найкращих в Україні систем підтримки ветеранів та їхніх родин. Це стосується дуже потужної програми з розвитку спорту, а зараз ми розпочинаємо ще арт-терапію – це дуже важлива складова, яка в себе включатиме танці, малювання та інші заходи, щоб людина могла стабілізувати свій стан, розкрити себе по-новому. Це також дуже важливе питання у підтримці наших ветеранів», — сказав заступник міського голови Кривого Рогу Сергій Мілютін.

Олександр Нечипоренко, викладач хореографії факультету мистецтв КДПУ, який вже 25 років займається танцями, поділився:

«Танець для мене – це життя. Я спостерігаю, як змінюється психоемоційний стан людей, що танцюють, з’являється посмішка, зникають тривоги. Наразі пишу наукову роботу на тему: «Оптимізація психоемоційних станів військовослужбовців та їхніх сімей засобами музичної та танцювальної терапії». Набираємо цільову групу, розпочинаємо роботу».

 

За словами хореографа, ветеранам пропонують опанувати такі танці як аргентинське танго, бачата, сальса, адже вони – нескладні, дещо схожі за рухами і їх можна задіяти на святах, у повсякденні.

 

Родина Олійник – Наталя та Євген виховують доньку Уляну, яка займається бальними танцями. Тож для них цей жанр вже стає сімейним.

«Подобається вчитися новому, бути ближчими до захоплень доньки, — каже чоловік. – Окрім того, я давно винен дружині танець», — підсумовує з посмішкою.

«Дякуємо міській владі за підтримку ветеранів, для нас це дуже цінно, — говорить Наталя. — Танець підходить і в якості відпочинку, і для реабілітації, для освоєння нових граней життя».

 

Сьогодні пройшов лише перший захід з танцю для тих, хто боронив Україну на передовій та їхніх близьких. Згодом ініціативу реалізують на постійний основі у різних районах Кривого Рогу.

Джерело

Новости Днепра