У «Драмікомі» відбудеться потужна прем’єра за поемою Лесі Українки

До Міжнародного дня театру, що відзначається щорічно 27 березня, у театрі драми та комедії презентують нову потужну виставу.

Глядач побачить вражаючу та сміливу роботу молодого режисера Олексія Клейменова за драматичною поемою Лесі Українки «Кассандра».

Про дніпровську прем’єру «Кассандри» вже багато говорять, пишуть та з нетерпінням чекають на сцені.
Довгоочікувана подія відбудеться вже цими вихідними.

ооооооооооооо

Днями журналісти Дніпра побували за лаштунками вистави та дізналися цікаві факти про її створення. Тож відкриємо трохи таємниць і глядачеві.

 

Виявляється, ми могли побачити «Кассандру» ще рік тому. Театр готував прем’єру до Дня театру-2022. Але війна завадила планам. Театр тоді почав працювати, як волонтерський штаб та прем’єру було вирішено відкласти. Було не на часі.

А тепер ця робота є актуальною, як ніколи. Тепер ця давньогрецька історія Еллінсько-Троянської війни наче про Україну.

5

-Ми планували прем’єру на 27 березня 2022 року, але через початок масштабного вторгнення вимушені були перенести цю виставу. І тепер, у контексті усього пережитого українцями, вона заграла новими барвами та є актуальною, як ніколи. Наш сумний досвід допоміг зробити її злободенною. І вона буде актуальною ще на протязі багатьох років після війни та нашої перемоги, — розповів директор-художній керівник «Драмікому» Сергій Мазаний.

2

Прем’єра мала змогу народитися у театрі, завдяки підтримці мецената Микити Загрійчука, який був готовий підтримати цей проєкт ще до війни і не відмовився від нього попри воєнний час.
-Це буде не звичайна за своєю драматургією вистава. До того ж, це велика робота, де задіяні 24 артисти.
І це тільки на сцені, а ще величезна команда працювала за лаштунками. Майже весь колектив театру створював цю масштабну прем’єру, — поділився директор.

1

Вже з маленького епізоду вистави, який показали пресі, стає зрозумілим, що ця робота надсучасна, потужна, з оригінальним режисерським баченням, неповторним художнім рішенням, вражаючими фантазійними костюмами, шаленою музикою у стилі хард-рок.

 

-Ми пишаємося, що «Драміком» є сьогодні сучасним театром. Те, що ви побачите у прем’єрній виставі – це справжній мультистилістичний театр, який є по-справжньому актуальним, вміщуючи у собі на високому рівні багато елементів. В Україні на сьогоднішній день є тільки одна постановка поеми «Кассандра» — у національному драматичному театрі імені Франка.
Дуже цікава вистава, але я упевнений, що після прем’єри глядачі з різних міст забажають приїхати і подивитися нашу «Кассандру». Бо вона інша, неймовірно актуальна, яка зачіпатиме усі струни душі глядача. Це подія для усієї театральної України, — говорить головний режисер «Драмікому» Антон Меженін.

8

Столичний сценограф Олег Татаринов, який працював над постановкою, втілив на сцені досить концептуальну ідею.
На сцені глядач побачить безліч маленьких будиночків, які символізують дім. Дім, який дорогий зараз, у контексті війни, для кожного українця.
Дуже потужну, різноманітну та атмосферну музику створив для вистави композитор Андрій Карачун.

Художник по костюмам Світлана Югова створила дуже цікаві та незвичайні образи персонажів. Ці оригінальні костюми говорять без слів.

7
До того ж, у театрі з’явився новий талановитий хореограф — Валерія Хижняк.
У виставі досить потужна танцювальна лексика, в якій багато емоцій.
Прогресивна хореограф втілила у пластиці та рухах найсміливіші задуми режисера, зробивши виставу видовищною та вражаючою.

6

Рокована історія – так називає своє дітище, виставу «Кассандра», її режисер Олексій Клейменов.
Олексій ставить вже другу виставу за творами Лесі Українки, бо дуже любить її творчість (першою виставою була «Лісова пісня»).

 

-Тема війни проходить крізь усю виставу «Кассандра». Тому це зараз дуже актуально для нас. Узяти хоча б фразу з поеми «Дурно не дає дарунків ворог». Ми зараз усі її відчуваємо та розуміємо, як ніколи, — каже пан режисер.

3

Підготовка вистави тривала близько півтора року. А репетиції проходили близько двох з половиною місяців.

 

Олексій Клейменов зізнається, що ставити класиків – це дуже тонка і філігранна робота. Бо треба зберегти і донести глядачеві ті думки та підтексти, які закладають автори.

 

-Ми намагалися це зробити досконально, — каже режисер. — Ми залишили епічну Грецію, яка є у п’єсі, але у певний зухвалий спосіб. У нас взагалі усі персонажі трішечки зухвалі. Так, вони зухвалі, активні, круті. До речі, в нас є багато персонажів, які Леся Українка не прописувала у своїй поемі, але ми їх оживили. Наприклад, такі створіння, як мойри, а ще в нас є досить чарівні голуби. Леся Українка дає нам змогу розвиватися та проявляти неабияку фантазію.
До того ж, цією виставою я прагну закликати людей, сучасне суспільство, критично мислити, не довіряти брехні ворога. Щоб люди почали більше думати, замислюватись, зважувати свої слова і дії, відчувати правду та неправду.

 

На запитання, за яким принципом він роздавав своїм колегам ролі у «Кассандрі», Олексій відповів, що має дар завжди влучати із розподілом ролей.
-Я знаю хто на що здатен. А ще для мене було важливо, аби наші актори розкривалися у роботі, щоб вони виходили із зони комфорту та грали те, чого не грали раніше, — зазначив Олексій.

 

У виставі задіяна і дружина Олексія Клейменова – талановита красуня-актриса Валерія Лагода (Клейменова).
Лєра втілить на сцені образ Гелени – першої красуні античного світу.

ГЕЛЕНА_актриса_Валерія_Клейменоваооооооооооооо

Режисер відкрив нам таємницю, що тільки одній людині дозволив самій обрати собі роль – своєму давньому другу та колезі Валерію Зубчику, з яким вони разом ставили «Лісову пісню».
Валерія ми побачимо в образі Гелена — поважного провидця Трої, брата Кассандри.

ГЕЛЕН - актор Валерій Зубчикоооооооооооооооо
Перед тим, як розповісти про виконавицю головної ролі, коротко нагадаємо, хто вона – Кассандра.

Легендарна провісниця давньогрецької міфології, що передрекла падіння Трої – це трагічний образ. Дочка останнього троянського царя Пріама і його другої дружини Гекуби отримала пророчий дар від закоханого в неї бога Аполлона. Однак, за те, що вона не відповіла йому взаємністю, він зробив так, що віщуванням Кассандри ніхто не вірив. До трагічних пророцтв Кассандри не прислухались, її висміювали і вважали за божевільну. Але передбачене втілилося в загибелі її сім’ї і руйнуванні Трої. Її ім’я стало терміном, в переносному сенсі Кассандра — провісниця нещастя. Вона була на все життя проклята на самотність.
Роль Кассандри у виставі геніально втілила актриса Анжеліка Ніколаєва. Вона представить глядачеві дуже вродливу та досить харизматичну героїню.

4

-Мені дуже імпонує цей персонаж – це дійсно та роль, у якій ти можеш розвиватися, як актор і як людина. У Кассандри тонка душа, самотня, незрозуміла іншим. І я все це через себе пропускаю. Дуже багато різних якостей переймаю від неї. Теж стаю такою правдолюбкою, іноді буваю більш різкою. Але це дуже цікаво. Вона їдка, холодна, норовлива, горда, не може промовчати та ніколи не фільтрує те, що хоче сказати. Тому її правда для більшості людей отруйна. Люди не сприймають її, ця правда дуже не зручна, страшна, колюча.
Мою Кассандру сприймають дещо божевільною, яка вбиває надії.
Але я дуже люблю свого персонажа, я її підтримую, як актриса, і вірю у неї. Отримую велике задоволенні від процесу створення цього образу, — розповіла Анжеліка. — Тим паче в нас неймовірна дружна команда, завжди тепла атмосфера. Ми дуже багато працюємо. Усі актори з великим натхненням йдуть на репетиції, усі захоплені цією роботою та повністю довіряють один одному та режисеру.

 

Тож поспішайте побачити!

Прем’єра вистави «Кассандра» відбудеться у «Драмікомі» 25 та 26 березня. Початок о 16:00.

 

 

 

Джерело

Новости Днепра