Що буде з грошима: як часті перебої з електрикою вплинуть на роботу банків

Банкомат

Експерти з’ясували, як регулярні відключення світла можуть позначитися на роботі банкоматів і чи не втратять українці гроші через збої. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний», посилаючись на «Фокус».

У низці українських банків змінився графік роботи відділень, що спричинено перебоями в електроенергії. Наразі відділення великих банків забезпечують резервними джерелами споживання, щоб не переривати роботу під час відключень.

За словами експертів, відключення електроенергії часто не порушує роботу інтернет-банкінгу. Процесинги банків обладнані джерелами резервного постачання, тому програми та сайти продовжують працювати. Позитивно далося взнаки і те, що найчастіше сервери банків розташовані в Європі, тому відключення світла в Україні їм не заважає.

Задля більшої стабільної роботи системи великі банки перенесли свої послуги у хмарні сховища. При відключенні від енергії банкомату, карта клієнта, за словами експертів, залишиться в безпеці, і її повернуть, як тільки робота пристрою відновиться.

Незважаючи на всі запобіжні заходи, під час війни співробітники банків не можуть дати 100% гарантію швидкого доступу до онлайн-систем і банкоматів, тому рекомендують все ж запастися готівкою.

Раніше ми повідомляли, як зробити повербанк своїми руками.

Джерело

Новости Днепра