Одна година – один дрон. У батальйоні «Арей» розгорнули виробничий конвеєр

У батальйоні «Арей» розгорнули виробництво FPV-дронів. Не таких дорогих, як броня, але на полі бою дуже результативних.

Ці пташки – надто серйозна зброя. З‘являються вони раптово, їх не завжди можна почути, побачити, тим більше, уразити. Але від них не сховаєшся, — запевняють в «Ареї».

 

Попри те, що зараз батальйон на відновленні, хлопці розгорнули цілу майстерню з  виготовлення FPV-дронів.

 

«Він не такий дороговартісний, як танк, БМП чи якась система артилерії, але на полі бою дуже ефективний. Ми застосовували як дрони, так  і скиди з квадрокопетрів. Особливо це було відчутно, коли звільняли Старамайорське», — розповідає заступник командира батальйону «Арей» УДА 129 ОБТО Сергій Жеребило.

 

 

«Росіяни також швидко вчаться. І якщо до серпня 2023 року у небі перемагала наша мала авіація, то під Старомайорськом ситуація сильно змінилась, коли  ті ж самі дрони з‘явились у противника. Дуже складно, коли тебе не тільки арта криє, а й ще й дістають з повітря. Найбільш ефективно показали себе дрони, коли наші хлопці штурмовали  посадки, де ані окопів, ані траншей. Лише нори. І з них треба було викурювати, вибивати росіян. В найбільш спекотні дні ми використовували по 50-60 дронів за добу. Розумієте, яка щільність використання цих засобів», — пояснює заступник комбату.

 

 

Я скажу більше, оператор FPV-дронів — цей не той оператор, який на Мавіку супроводжує штурмову групу і не той, хто на крилі літає. Це інша специфіка. До речі, у нас на одній з локацій вже третій день відбувається навчання наших FPV- дронщиків. Ті хлопці, яка мають досвід, вчать тих, хто має бажання і хист, — додає командир.

 

 

Не чекаючи допомоги згори у  батальйоні швидко  розгорнули дронарню. Своїми руками, кажуть, це буде і якісніше і дешевше.

 

До роботи залучили військових, які  в цивільному житті вже мали навички роботи з електронікою. Один з них на псевдо «Бро» напівсерйозно називає себе командиром комбінату  «ФПВішок»

 

«Ми вийшли на трохи інший варіант збірки. Всі використовують карбонові рами, які їдуть з Китаю, дорожчі і  не настільки міцні.  Але наш варіант більш дешевий і якісний. На наші іграшки  ми чіпляли вагу  — і порядку 10 хвилин польоту. А за 10 хвилин три кілограми можна віднести кілометрів на 7-8,  враховуючи вагу акумулятора й вибухівки. До слова, дронова вибухівка може будь-яку техніку зупинити», — показує своє дітище «Бро».

 

За його словами нинішня війна, це війна технологій і дронів. Хто більш освоїв цю професію, той і буде попереду. За годину хлопці збирають один дрон.

 

«В нас діє такий невеличкий конвеєр, кожна людина займається своїм. Один збирає раму , інший – комплектуючі, третій паяє. І через годину дрон готовий повністю. Деякі з запчастин хлопці друкують собі самі: під антени,  камери, системи скидання, лапи, щоб запускати «пташку»  не з каменів чи цеглин», — пояснюють в «Ареї».

 

«Збираємо дрони, наближаючи нашу перемогу.  Конкретно я спаюю плати, двигуни, мотори і антени – все до купи. Хлопці збирають рами і потім все тестуємо, перевіряємо і відправляємо на передову», — каже військовий Андрій з позивним «Лом».

 

До війни він працював електриком, зокрема, за кордоном. Всі отримані навички зараз і знадобились.

 

«Як з професійної точки зору,  збірка дронів – не складно. Просто береш і працюєш, паяєш, налаштовуєш, з‘єднуєш. Нічого складного, але є нюанси.  Бо ці пташки,  насправді, грізна зброя. Але чим більше їх буде, тим швидше прийде наша перемога, — впевнений військовий.

 

Сьогодні «арейці» дякують волонтерам за донати. За них вони  купують комплектуючи, але вкрай  потребують нових коштів на  FPV Arey. 

 

Мета: 1 000 000.00 ₴

 

Посилання на банку

 

https://send.monobank.ua/jar/3SYns263hy

 

Номер картки банки

5375 4112 1693 5226

Доєднуйтесь, — запрошують в «Ареї».

Джерело

Новости Днепра