Оберіть нашу Олю! Криворіжці можуть дати парку ім’я легендарної Ольги Чистякової

Ім’ям легендарної криворізької журналістки, телеведучої «Рудани» Ольги Чистякової можуть назвати парк у Кривому Розі. Ім’я улюблениці криворізьких глядачів – серед запропонованих 4-х варіантів для перейменування парку ім. Гагаріна у Центрально-Міському районі.

Відсьогодні починається громадське опитування. Криворіжцям пропонують назвати парк іменем Ольги Чистякової або ж обрати інші варіанти: «Чумацький шлях», «парк Козака Рога» чи «парк «Театральний». Онлайн-опитування триватиме з 6 до 20 березня 2024 року. ​Голосувати можна за цим посиланням.

Безперечно, руданівці, як і тисячі містян, одностайно воліли б дати парку ім’я нашої талановитої колеги Ольги Чистякової. Нашої незабутньої Олі.

 

«Для Кривого Рогу, для нас, руданівців, і наших глядачів Ольга Чистякова — не просто телеведуча, авторка зразкових історико-краєзнавчих проєктів, відома криворожанка. Це непересічна особистість, яка «писала» один із кращих романів про наше місто. Закохувала у Кривий Ріг мешканців, знайомила заново з ніби вже відомими місцинами й фактами. Майстриня телевізійного портрету, пейзажу й натюрморту. Картини з життя промислового і культурного Кривого Рогу з-її пера оживали на екрані і досі живуть у серцях глядачів. Ольга Миколаївна була мешканкою  Центрально-Міського району, а це місце було місцем її сили як людини і як професіонала високого рівня. Однозначно, вона гідна залишити такий слід в історії міста», — впевнена генеральна директорка ТРК «Рудана» Анна Паукова.

 

Ольга Чистякова була напрочуд талановитою журналісткою. Вона не терпіла шаблонів і повсякчас генерувала неймовірні творчі ідеї, які завжди майстерно втілювала на екрані. Телевізійні передачі Чистякової мали власну естетику й упізнаваність, культурологічну цінність, виважений підхід і щирість – за це їх і полюбили криворіжці. Ольга з творчою командою створила низку яскравих телепроєктів: «Зоряні часи людства», «Криворізькі глави», «Сталева вісь», «Міський роман», «Криворізькі імена». Завдяки її зусиллям, глядачі «Рудани» дізналися про багатьох талановитих, успішних, відомих в Україні та світі уродженців нашого міста.

 

Оля Свенцицька народилася у травні 1959 року, з дитинства мешкала у самому серці міста, у живописному куточку біля річки Інгулець на Гданцівці. Шкільну науку опановувала у школі №8. Розумна і кмітлива, серед предметів найбільше любила літературу, з захопленням навчалася гри на фортепіано та малювання. «Закохалася» в історію мистецтв і почала викладати у Криворізькій школі мистецтв №2.

 

Телебачення увійшло в її життя доволі несподівано і стало домінантним. Віддавши немало плідних років роботі у музичній школі, жінка змінила орієнтири і на початку 90-х прийшла працювати на «Рудану». Вже незабаром її почали впізнавати на вулицях, бо кожна програма одразу ставала подією у культурному житті Кривого Рогу. Перипетії життя Криворіжжя та його мешканців, від радянської епохи й до сучасності, заволоділи увагою глядачів більше, ніж пристрасті популярних тоді бразильських та аргентинських «мильних опер». За час роботи на телебаченні Ольга Чистякова розповіла чи не про кожен куточок міста. Один з останніх проєктів вона присвятила своїй рідній Гданцівці.

 

Секрети успіху? Виходу на екрани масштабних проєктів Чистякової передували довгі міркування, ґрунтовна підготовка та аналіз великої кількості матеріалів. Полюбився глядачам і приємний, теплий тембр голосу, і особлива мова телеведучої: поєднання лексичної простоти з багатством і колоритом кожної фрази. Амплітуда професійного зростання журналістки дедалі збільшувалась, а тематичні обрії розширювались.  

 

Та, на превеликий жаль, цей високий політ обірвала автомобільна аварія. 25 серпня 2008 року Ольга Миколаївна загинула в ДТП неподалік Берислава.

 

«Я прожила тут усе життя і лише нещодавно зрозуміла, як насправді люблю це місто. Адже Кривий Ріг – не такий як усі. Кривий Ріг — особливе місто. Хоча в юності я дуже мріяла з нього вибратися, була близькою до цієї мети, але за сімейними обставинами довелося повернутись. Тоді я мала сумніви. Зараз їх немає. Значить так було потрібно», — зізнавалася друзям Ольга.

 

Маємо віддячити їй за цю присвяту, любов і потужну працю, за її бурхливий «роман з містом». Ім’я Ольги Чистякової вже увічнене у наших спогадах, нехай тепер зазвучить і в місцевих топонімах. Подаруймо нашій Олі вічність!

 

Джерело

Новости Днепра