Курсанти КННІ ДонДУВС допомагатимуть переселенцям покращити ментальне здоров’я

Курсанти КННІ ДонДУВС взяли участь у Boot Camp в межах програми UPSHIFT, яка спрямована на допомогу внутрішньо переміщеним особам. Переможці проєкту були на 4-денному тренінгу в Дніпрі, де представили свої напрацювання.

Молодь, яка здобуває освіту у виші, що став «переселенцем» в Кривому Розі, прагне психологічно підтримувати ВПО, особливо однолітків, що були змушені покинути рідні домівки через війну. За мету ставлять відновлення емоційного стану «нових криворіжців», можливість для них знаходити нових друзів, корисно та цікаво проводити час, відновлювати ментальне здоров’я.

 

Сьогодні у Кривому Розі пройшов тренінг щодо формування навиків саморегуляції психоемоційних станів для курсантів з числа ВПО.

 

Психологи ДонДУВС зазначають: підтримали ідею вихованців, готові давати поради, але реалізовує проєкт молодь самостійно. Основний принцип допомоги ВПО – передача досвіду як рівний рівному.

 

Ірина Гончарук, ментор програми UPSHIFT в Дніпропетровській області зазначила:

 

«Важливо, що на базі університету в Кривому Розі створений осередок, де молоді люди будуть допомагати ВПО, котрі зіштовхнулися з тими ж проблемами, що свого часу й вони самі. Заплановано багато рефлексій, квестів, мозковий штурм. Це все необхідно нам, щоб подолати наслідки важких ситуацій».

 

Олександра – курсантка з міста Пологи у Запорізькій області. Зараз її рідне місто під тимчасовою окупацією, аде дівчина не здається, здобуває фах дільничного у Кривому Розі й планує повернутися на малу Батьківщину, аби відроджувати її до нового життя після Перемоги. Наразі бере участь у програмі, адже бажає підтримувати однолітків, які теж далеко від дому.

 

«Цей проєкт допоміг мені реалізувати давнє бажання більше допомагати людям та розвинути навички спілкування, що обов’язково стане в нагоді у моїй професійній діяльності».

 

Андрій Лисенко приїхав на навчання з Нікополя. Каже: знає, як допомогти одноліткам подолати стрес і зробить для цього все можливе.

 

«Молодь дізналася про проєкт із соцмереж. Подали заявку, аби пройти відбір. Університет лише супроводив, посприяв у реалізації ідеї, допоміг поїхати курсантам на відбіркову сесію до Дніпра. Тепер заклад надає приміщення, де надалі будуть проходити тренінги у межах проєкту. Мета заходів – формування ментального здоров’я ВПО, в тому числі підлітків і молоді», — пояснив Олексій ЦУРКАН, декан факультету №1 КННІ ДонДУВС.

 

Програма UPSHIFT Україна у Дніпропетровській області впроваджується ГО «Дуїт» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Японії.

 

Джерело

Новости Днепра