Колекція Криворізького ботсаду буде врятована — заклад отримає генератори

Криворізький ботанічний сад, який просив містян донатити на збереження унікального рослинного фонду, нарешті отримав приємну звістку. Для опалення оранжереї, ботсаду нададуть генератори.

Радістю з нами поділилася в.о директора Криворізького ботанічного саду НАН України Людмила Бойко:

 

«Найважливіше завдання для нашого саду – зберегти колекцію (до тисячі рослин), яку ми збирали більше 40 років. Вона досить ніжна, чутлива до перепадів температури і потребує допомоги. За мінусової температури,  протягом 2-3 годин ми можемо втратити всі надбання, які так ретельно й дбайливо збирали. Ми провели декілька утеплювальних заходів, натягли зверху над рослинами плівку, що дало змогу позбутися конденсату, але цього недостатньо».

 

Для порятунку колекції, працівники ботсаду придбали булер’ян – спеціальну піч, якою зігрівають рослини додатково до основного опалення.

 

«На випадок аварійних відключень, у нас не вистачає опалення, тож ми купили теплову гармату, але для неї треба живлення. На жаль, Академія наук не може нам допомогти, тому ми зверталися до різних інстанцій, писали в різні установи, та все намарно. Ми були змушені звернутися до містян по допомогу і оголосили збір грошей на генератор. Тиждень тому ми написали голові Ради оборони міста О.Вілкулу, і він допоміг — ми отримаємо генератори! Ми вдячні за допомогу і Олександру Юрійовичу, і всім криворіжцям, хто долучився до збору. Зібрали вже 32 тисячі гривень. На щастя, є такі небайдужі люди, які підтримували посильними внесками, і всі разом ми впоралися з проблемою», — каже керівниця закладу.

 

За словами пані Людмили, генератор ботсад тепер не купуватиме, але натомість замовили додаткові булер’яни. Збір коштів продовжать для інших нагальних потреб закладу.

 

«На сторінці ботсаду у фейсбук ми повідомляємо всі подробиці збору, імена містян, які нам донатять. Наразі у нас зібрана колекція з 1000 найменувань тропічних та субтропічних рослин. Є такі рослини у виставковій залі, які зовсім не захищені, тому подальший збір грошей направимо на порятунок решти колекційного фонду. Прикметно, що рослини відчувають тепло і увагу криворіжців, бо у цьому році бачимо, що цвітіння азалій буде ряснішими і більш ефектним», — зауважує пані Людмила.

 

До речі, перші сорти азалії вже квітують, тож варто прийти подивитися на них. Усього в саду зібрано 90 сортів азалій. У другій половині лютого – на  початку березня оранжерея розквітне на повну силу.

 

«Поки що працюємо лише в будні дні. З 8.00 до 15.00 можна відвідувати сад. На жаль, ми не маємо укриттів, тому під час повітряної тривоги просимо залишити оранжерею і перечекати, а потім знову зайти. Дякуємо, що кожен відвідувач допомагає нам пережити цей складний період, кожен ваш квиток надає нам допомогу для збереження цієї краси».

 

 

Джерело

Новости Днепра