Ю.Вілкул: підприємці підтримують економіку країни під час війни, а міська влада підтримує підприємців

Кривий Ріг цінує й підтримує підприємців, які не злякалися викликів війни, працюють на добробут держави та громади, сплачуючи податки й створюючи нові робочі місця. Задля залучення додаткових ресурсів для представників малого та середнього бізнесу, у партнерстві з Центром зайнятості та Ощадбанком, проводять освітні заходи та тренінги для створення успішних кейсів й отримання ґрантів. Як результат — у 2023 році 163 суб’єкти господарювання за допомогою міста отримали ґранти майже на 68 млн грн. Це дало можливість створити понад 350 нових робочих місць. Це результати спільної роботи міста, державних програм та міжнародних партнерів.

В. о. міського голови Юрій Вілкул зустрівся із переможцями ґрантових програм, які отримали кошти та вже провадять свою підприємницьку діяльність. Йдеться про початкову школу, в тому числі для дітей з особливими освітніми потребами «Непосида school» у Металургійному районі та новий соціально орієнтований ресторан «Green» у Довгинцівському.

 

«Важливим питанням сьогодні є надання підтримки місцевим підприємцям у сфері залучення  різних інвестицій. Це особливо важливо у важких економічних обставинах, спричинених війною. Підприємці підтримують економіку країни під час війни — міська влада підтримує підприємців й допомагає в отриманні вітчизняних та міжнародних ґрантів», — зазначив Ю.Вілкул.

 

Запропоновані ґрантові програми є дуже дієвими, стимулюють розвиток місцевого бізнесу. Тож треба лише мати бажання розвиватися та бути корисними, а спеціалісти допоможуть підготувати бізнес-план, оформити заявку та стати учасником ґрантової програми. З березня минулого року у партнерстві з Центром зайнятості, Ощадбанком, міжнародними партнерами наші фахівці вже провели понад 1000 зустрічей з суб’єктами господарювання. Отримавши необхідні знання та навички, підприємці мають шанси здобути грантову підтримку.

 

«З початку 2024 року з 53 суб’єктів господарювання, які отримали підтвердження про ґрантову підтримку, 37 вже отримали кошти на свої рахунки на загальну суму майже 9,3 млн грн. Під час реалізації своїх бізнес-проєктів підприємці створять ще понад 107 робочих місць. Взагалі для підтримки малого та середнього бізнесу Кривого Рогу лише у 2023 році від ґрантових урядових та міжнародних програм було інвестовано 68  млн грн. І робота у цьому напрямку триває», — наголосив Ю. Вілкул.

 

З питань участі у програмі та координації дій мешканці можуть звернутися до виконкомів районних у місті рад або до управління розвитку підприємництва виконкому міськради.

 

Керівниця приватного закладу «Криворізький ліцей «Непосида school» — вже успішна учасниця ґрантових програм. Торік Юлія Ємельянова звернулась до виконкому Металургійної райради, де отримала допомогу з підготовки та подання заявок на участь відразу у  трьох ґрантових програмах. У двох програмах заявки були схвалені.

 

«У листопаді 2023 року я стала переможницею ґрантової програми від Міжнародної організації «Save the children» та БФ «Слов’янське серце» й отримала ґрант 90 тис. грн на придбання оргтехніки та обладнання для спортивної, музичної та творчої студії у закладі. А вже в грудні 2023 отримала позитивне рішення щодо ґрантового фінансування у 250 тис. грн за державною програмою «єРобота: Власна справа», — розповіла Юлія.

 

За умовами програми, було створено 2 нових робочих місця, придбано меблі, обладнання та навчально-методичні посібники. Завдяки участі у ґрантових програмах, Юлія відкрила дві групи денного догляду за дітьми 3-7 років, в тому числі для дітей з особливими освітніми потребами, організувала роботу спортивної, творчої та музичної студій для дітей. У планах у вересні відкриття 5 класу середньої школи та нових студій для дітей і підлітків до 18 років.

 

Василь Халик — ще один переможець урядової грантової програми «єРобота». Поділився досвідом та розповів про свій об’єкт бізнесу:

 

 «У 2023 році я дізнався про можливість отримання ґрантової підтримки від держави у відділі розвитку підприємництва виконкому Довгинцівської райради. Після успішного захисту своєї бізнес-ідеї отримав 242 300 грн. Завдяки отриманому ґранту, ми придбали обладнання для того, щоб підвищити рівень обслуговування відвідувачів. Також ми створили 2 робочих місця. Взагалі у ресторані «Green» працюють 7 працівників. Крім того, наш ресторан соціально орієнтований – для ветеранів та учасників бойових дій у нас надається знижка у розмірі 10%».

 

Нагадаємо, за ґрантовою програмою «Власна справа» підприємці можуть отримати мікроґрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікроґрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення нових робочих місць. Їхня кількість  залежить від суми ґранту.

 

 

 

 

 

 

Джерело

Новости Днепра