Інфраструктура, транспорт, бізнес, освіта. Люксембург інвестує в Криворіжжя 2 мільярди гривень

У Кривому Розі відбулася презентація міжнародного проєкту підтримки Кривого Рогу та Криворізького району коштом Великого Герцогства Люксембург. Цей проєкт розрахований на 5 років, загальний обсяг фінансування – близько 2 млрд грн.

У презентації взяли участь голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул, керівництво Люксембурзької державної агенції з розвитку LuxDev, консалтингової компанії PROMAN (Люксембург), українського Фонду підтримки підприємництва, представники місцевої влади, промисловості, бізнесу та освіти Кривого Рогу.

 

«Реалізація проєкту з Люксембургом стане продовженням системної співпраці з міжнародними партнерами щодо розвитку Кривого Рогу. Ми вдячні за довіру, яка є результатом ефективної та відкритої взаємодії. Разом ми вже почали розробляти конкретні плани з розвитку міста. Співпраця з Люксембургом, Агенцією LuxDev, PROMAN, Фондом підтримки підприємництва створює для Кривого Рогу новий рівень можливостей для їх реалізації», — каже Олександр Вілкул.

 

Серед основних напрямів співпраці: оновлення економічної стратегії міста, підвищення інвестиційної привабливості, створення технопарків і бізнес-інкубаторів, надання грантів та пільгового кредитування для підприємців, розвитку інфраструктури, транспорту, покращення якості освіти, медицини, впровадження енергозберігаючих технологій та інше.

 

Паоло Червино, радник з глобальних програм Люксембурзької державної агенції з розвитку LuxDev, наголосив на важливості підписання угоди про технічну та фінансову співпрацю між Люксембургом та Україною, яка відбулося у березні цього року.

 

Проєкт буде сфокусований на підтримці освіти, малого та середнього бізнесу. Перемовини тривали між міністерствами освіти та науки, розвитку громад, територій та інфраструктури України. Представники Кривого Рогу також були на переговорах в Люксембургу. Таким чином, була сформована концепція співпраці з Кривим Рогом. Спеціалісти від LuxDev та PROMAN зараз у Кривому Розі доопрацьовують конкретний план заходів для запуску проєкту.

 

«Ще півроку тому я не знав, де знаходиться Кривий Ріг, а сьогодні я вже тут. Ми будемо реалізовувати великий проєкт. З нетерпінням чекаємо співпраці з вами наступні  5 років»,  — зазначив Паоло Червино.  

 

Проєкт передбачає декілька стратегічних напрямків, метою яких є покращення соціально-економічного становища Кривбасу:

1. Створення нових робочих місць через надання грантів та пільгових кредитів для мікро-, малого та середнього бізнесу. Особлива увага буде приділятися підтримці підприємництва для ветеранів, молоді, жінок та ВПО.

2. Підвищення інвестиційного потенціалу регіону для залучення інвестицій та забезпечення сталого розвитку.

3. Покращення якості освіти. Для успішного працевлаштування в рідному місті молодь має отримувати знання, що відповідають реальним потребам ринку праці. Важливим компонентом є створення сучасних комп’ютерних класів та профільних навчальних лабораторій для забезпечення STEM-освіти, що є дуже важливим для нашого промислового регіону. А також розробку та реалізацію адаптивних програм навчання, в тому числі – перекваліфікацію, наприклад, ветеранів, які після повернення з війни хочуть отримати затребувану на ринку праці професію, щоб працевлаштуватися на підприємства Кривого Рогу. Також будуть впроваджені заходи на благо дітей з особливими потребами, забезпечуючи адаптовану інклюзивну підтримку.

4. В межах співпраці з Люксембургом заплановані також заходи з розвитку інфраструктури, транспорту, медицини, впровадження енергозберігаючих технологій та інше.

 

Розвиток економіки Кривого Рогу сприятиме посиленню нашої держави, забезпеченню криворіжців роботою та заробітною платою, створить можливості для розвитку молодих українців.

 

Джерело

Новости Днепра