За допомогою UNICEF, у Кривому Розі відкрили 17 навчальних Digital центрів

У співпраці з міжнародними організаціями, у Кривому Розі відкрили вже 17 навчальних Digital центрів у закладах середньої та позашкільної освіти. У партнерстві міської влади та UNICEF заплановано до середини травня відкрити 6 навчальних центрів.

30 квітня у гімназії № 130 в Довгинцівському районі відкрився перший такий Digital Learning Centre. Участь у відкритті нового сучасного освітнього простору взяв в. о. міського голови Юрій Вілкул.

«Для нас найголовніше — створити, наскільки можливо під час воєнного стану, нормальні умови для навчання дітей. У цьому питанні важливою є підтримка міжнародних партнерів. На сьогодні разом з ними ми відкрили 32 простори розвитку – навчальних та творчих. За підтримки UNICEF, реалізуємо новий проєкт зі створення ще шести сучасних Digital центрів. Сьогодні відкриваємо перший з них і, таким чином, у нас  зараз  їх  буде 17. Такі центри гарно обладнані, всі педагоги, які тут працюють, проходять навчання. Їх робота спрямована на подолання освітніх втрат. У першій половині дня сюди можуть прийти діти, які не мають доступу до гаджетів і вийти на онлайн заняття. А в другій половині дня педагоги працюють з дітьми за спеціальною методикою за чотирма основними предметами: українська мова, математика, англійська мова та початкова школа», — зазначив Юрій Вілкул.

 

У межах освітнього проєкту, партнери надають обладнання, методики та програми, проводиться ремонт у приміщеннях, де облаштовуються Digital Центри.

 

«Цифровий освітній центр облаштований за допомогою UNICEF з нашими партнерами SavED.  Такі центри організовані для того, щоб діти мали можливість приєднатися до онлайн-навчання, взяти участь у цікавих заходах, зустрітися один з одним,  зустрітися із вчителями.  І що найголовніше  — можливість  для педагогів  проводити тут заняття з надолуження  освітніх втрат. Доступ  до цього простору матимуть абсолютно всі діти», — наголосила Юлія Талалаєва, координаторка освітніх програм дитячого фонду UNICEF.

 

Зокрема, для Центру у гімназії №130 закуплено 17 ноутбуків, проєктор, мультимедійну дошку, підручники та посібники.

 

«Відкриття цього центру допоможе нам надолужити прогалини у знаннях  дітей, які зараз є у багатьох школярів. Тут будуть навчатися учні з початкової школи і  по дев’яті класи. Це будуть групи по 15-17 дітей. Крім вивчення шкільних дисциплін, хлопці та дівчата можуть приходити сюди, щоб читати книги, малювати або зайнятися ліпкою. Це все є частиною психо-емоційного розвантаження», — каже Тетяна Яковлева, в.о. директора гімназії №130.

 

Завдяки системній роботі міської влади, реалізуються такі важливі освітні проєкти з міжнародними інституціями. Передусім, мова йде про ремонт та облаштування укриттів. На сьогодні у гімназіях, ліцеях та школах функціонують 108 укриттів, що дозволяє проводити навчання як онлайн, так і з можливістю проведення офлайн-консультацій.

 

«Знаходимо нові можливості для того, щоб збільшити кількість місць в укриттях у навчальних закладах. І я хочу подякувати партнерам за участь у цій необхідній роботі. UNICEF вже підтвердили, що вони беруть два заклади, зробили в них обміри і будуть починати ремонт укриттів. У планах з UNICEF — облаштувати ще 10 сховищ. Продовжуємо спіівпрацю і з Київською школою економіки. Торік вони нам відремонтували 10 укриттів і у 2024 році ще два ремонтують», — додав Юрій Вілкул.

 

Крім цього, UNICEF на всі заклади (школи і садочки) дали рекреаційні набори для розваг (м’ячі, скакалки, шахмати).

 

Джерело

Новости Днепра