«Душі криниця»: у Кривому Розі підбили підсумки 27-го відкритого мистецького свята

Фестиваль «Душі криниця» вкотре зібрав під своїм крилом численних шанувальників народного мистецтва.

 «У фестивалі беруть участь понад 400 учасників. Це є результатом того, що міська влада, Рада оборони міста приділяє дуже велику увагу розвитку культури.  Попри складні часи, війну ми не закрили жодного класу музичної чи художньої школи. Ми все робили для того, щоб люди мали можливість розвиватися і плекати свою творчість. Тому що все, що ми робимо,  воно йде звідси —   від нашої душі — «Душі криниці»,  яка зараз триває  в нашому місті», —  підкреслив заступник міського голови Сергій Мілютін.

 

Відкрили гала-концерт уславлені і добре відомі у місті  колективи музичної школи №10: оркестр народних інструментів «Палітра» і зразковий театральний колектив «Крок».

 

«Ми з великим задоволенням беремо участь у фестивалі, бо це дійсно свято української культури, української пісні, традицій і звичаїв. Наші діти відкривають цей гала-концерт двома цікавими композиціями, які, сподіваємось, дуже сподобаються нашим глядачам», — говорить директорка 10-ї музичної школи Вікторія Ткаченко.

 

Торік «Крок» потужно  вразив  своїм виконанням фінів. Колектив запросили до північної країни, де криворізькі діти дали концерт на Сенатській площі в Гельсинки. Відео, яка Вікторія зняла на телефон зі сходинок площі, потім миттєво  розлетілось мережами. В Фінляндії навіть гадки не мали, наскільки маленькі українці талановиті.

 

«Крок» виконав старовинну народну українську пісню «Ой ти, Боже». На концерті понад тисячу учасників — фіни, українці. Ми всі обіймалися, плакали, співали «Червону калину», гімн України. Декілька днів подорожували Фінляндією, було два концерти в Еспоо, прославляли Україну, наше місто. І  прославляли так, що нам й досі телефонують, захоплено відгукуються», — згадує  Вікторія Ткаченко.

 

20 років очолює мистецьку раду журі фестивалю Петро Андрійчук,  голова Національної Всеукраїнської  музичної спілки,  професор Київського національного університету  культури та мистецтв, заслужений працівник  культури України.

 

«Кривий Ріг — дивовижне місто. Це не тільки промисловий гігант, але ще й духовний і мистецький. Тут розквітає українська культура в найрізноманітніших проявах. Це місто стало вже моїм. Я пишаюся  тим, що має відзнаку міста третього ступеня. І це вже місто моє, рідне. А про рідних говорять тільки добре. Інакше і бути не може», — впевнений професор.

 

Разом з колегами столичний музикант відслухав майже сто номерів наших виконавців. Географія – власне Кривий Ріг, передмістя і найближчі райони. Що зробиш війна, — каже Петро Андрійчук.

 

«Відсотків 80 ми слухали в живому виконанні, решту – в онлайн-режимі. Цьогоріч були представлені найрізноманітніші форми співу: хори, ансамблі, дуети, тріо, квартети, солісти.  Фестиваль розширюється, набуває нових рис, тому що життя сьогодні ставить перед нами певні вимоги. Закінчиться війна, прийде Перемога, буде по-іншому», — впевнений маестро.

 

Гран-прі фестивалю-конкурсу «Душі криниця» цього разу виборов народний  фольклорно- етнографічний ансамбль «Жартівниці». 

Джерело

Новости Днепра