Брифінг голови Ради оборони Кривого Рогу Олександра Вілкула за 28 січня

Брифінг голови Ради оборони Кривого Рогу Олександра Вілкула за 28 січня. 

  Закінчується вже 704-й день війни. Щодо подій на фронті, то оперативна обстановка на нашому напрямку залишається під контролем ЗСУ. За даними Сил оборони таврійського напрямку Сили оборони України завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці. Лише за останню добу загальні втрати ворога склали 364 окупанти. Загальні втрати ворога в озброєнні та військовій техніці минулої доби склали 26 одиниць. Зокрема, 3 танки, 8 ББМ, 1 артсистему, 1 ПТРК, 10 автомобілів та 3 одиниці спеціальної техніки. Також українські сили оборони знищили 3 склади боєприпасів ворога.
Також нейтралізовано або знищено 197 БпЛА різних типів.
 
— На нашому напрямку у Нікопольському районі ворог вночі тричі атакував із важкої артилерії місто Нікополь та Марганецьку громаду. А вдень, окрім важкої артилерії, окупанти направили на Нікопольщину 7 дронів-камікадзе. Під обстріли потрапили Нікополь та Марганецька громади. Постраждали два приватні будинки, гараж та господарська споруда. Слава Богу, без втрат.
 
— У Криворізькому районі обстрілів не було.
 
—  Ворог фактично щодня продовжує терор мирних міст та громад ракетами та дронами-камікадзе. Ось і сьогодні в небі над нашою областю було збито чергову ворожу ракету Х-59. Дякуємо ППО! Але, шановні земляки, ще раз нагадую, що загроза ракетних та дронових ударів зберігається високою по всій території України. Тому дотримуйтесь правил повітряної тривоги, бережіть себе та своїх близьких!
 
—  У Кривому Розі ситуація контрольована. Незважаючи на всі труднощі, наше місто продовжує жити та працювати на спільну Перемогу над ворогом. Усі лікарні та соціальні служби, а також комунальний транспорт міста — працюють стабільно.
 
— У понеділок разом із керівництвом АМКР, працівниками комбінату, сім’ями загиблих, військовими, ветеранами війни та праці відкрили пам’ятник «ВОЇНАМ – ПРАЦІВНИКАМ АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ ВІЧНА СЛАВА». Дякую за ініціативу заступнику генерального директора з виробництва Володимиру Теслюку, а за підтримку — гендиректору АМКР Мауро Лонгобардо. Дуже сильна робота криворізького митця Володимира Токаря. На гранітному постаменті золотими буквами вигравірувані імена полеглих працівників підприємства, а над ними височіють дві мужні фігури: воїна та металурга — як символ стійкості та непоборної волі українців до Перемоги. Вічна пам’ять загиблим Захисникам.
 
— Незважаючи на обмежений фінансовий ресурс та максимальну підтримку військових, у місті збережені всі види допомоги та пільг криворіжцям, включаючи безкоштовний проїзд. В рамках унікальної для України міської програми соціального захисту населення виплачуються 50 різних видів грошової допомоги ветеранам, сім’ям військовослужбовців, багатодітним сім’ям, діткам з інвалідністю, чорнобильцям та багатьом іншим категоріям. Минулого року пряму матеріальну допомогу від міста отримали 30 тисяч криворіжців. Це не рахуючи допомоги з продуктовими наборами.
 
На січневому засіданні виконкому також були підтримані всі рішення соціального спрямування. Ще понад тисячі криворіжців — у тому числі 259 сімей з дітьми з інвалідністю та складними захворюваннями, та 6 діток, які постраждали внаслідок воєнних дій — в січні отримають грошову допомогу з міського бюджету на загальну суму 7,5 млн грн. А всього цього року тільки на комплексні соціальні програми підтримки населення з міського бюджету буде направлено 570 млн грн.
 
— Незважаючи на всі труднощі, робимо все можливе, щоб місто жило нормальним життям, як для умов воєнного часу. Особливо важливою є робота з дітьми, щоб вони могли жити, наскільки це можливо, нормальним життям, навчатися, розвиватися творчо та фізично. Зараз для дітей різного віку у місті працює з можливістю офлайн-консультацій 129 шкіл, очно — 97 дитячих садків, усі 10 комунальних ДЮСШ та 10 Палаців культури, 18 мистецьких шкіл. Також створюємо для дітей Творчі та Діджитал-простори – їх у місті вже 30.

 

Для того, щоб всі ці заклади могли працювати, за рахунок міського бюджету у всіх були створені сертифіковані ДСНС укриття. Навіть там, а це більшість випадків, де їх взагалі ніколи не було. І ремонт – це не лише пофарбувати стіни. Це поглиблення, санвузли, вентиляція, опалення, гідроізоляція та багато іншого.
 
— У п’ятницю відбулася сесія міської ради, на якій було прийнято низку важливих рішень. Зокрема, внесені зміни до міського бюджету 2024 року. Найбільшу частину коштів, а це 87% або понад 372,5 млн грн передбачено спрямувати на видатки, пов’язані з воєнним станом. Додаткові кошти бюджету будуть направлені на підтримку Сил оборони, допомогу сім’ям військовослужбовців, ліквідацію наслідків ворожих ударів та облаштування укриттів. Зокрема, виділено 126,8 млн грн на ремонт захисних споруд лікарень та будівництво протирадіаційного укриття та 24,8 млн грн субвенції державному бюджету для підтримки Сил безпеки та оборони. 7,5 млн грн на продовження усунень пошкоджень в житловому фонді внаслідок збройної агресії рф, це «прильоти». 40 млн грн – на матеріальну допомогу сім’ям загиблих військовослужбовців та виплати громадянам на непередбачувані обставини, у тому числі, пов’язані з російською агресією – це коли враження житла внаслідок обстрілів.
 
Також на виконання Закону України щодо деколонізації топонімів, а міська рада була зобов’язана це зробити по закону, на основі відкритого голосування мешканців міста у Кривому Розі, депутати перейменували вулиці на честь воїнів-криворіжців, які загинули під час російсько-української війни, а також на честь військових частин та формувань, відомих криворіжців та видатних постатей української історії, культури, науки – всього 268 вулиць та провулків.
Все було максимально демократично — під час відкритого он-лайн голосування, що відбулося наприкінці 2023 року, саме мешканці міста стали авторами пропозицій щодо перейменування та проголосували. Відповідно до прийнятих парламентом законів про заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімів (вулиць, площ, скверів, парків тощо) усі міста, в тому числі й Кривий Ріг, зобов’язані перейменувати топоніми, назви яких підпадають під дію законодавства. Бо це закон.
 
Зокрема, віддаючи глибоку шану воїнам-криворіжцям, які загинули під час російсько-української війни, за результатами громадського обговорення, тобто голосування, коли люди голосували самі, 20 вулиць Кривого Рогу будуть перейменовані на їх честь. Зі списком перейменованих вулиць можна ознайомитися за посиланням, яке в мене є і на Фейсбуці, і в телеграм.
 
— Продовжуємо співпрацю з міжнародними партнерами. В рамках робочого візиту у Кривий Ріг Верховного комісара ООН у справах біженців Філіппо Гранді, директора Регіонального Бюро з питань Європи Пеліпе Леклерка, представниці УВКБ ООН в Україні Кароліни Лідхольм Біллінг разом ми відвідали об’єкти міста, які були зруйновані під час ворожих ударів. Обговорили напрями подальшої співпраці з гуманітарних питань, допомогу постраждалим та низку інших напрямів.
 
Завдяки нашій спільній роботі з командою Верховного комісара ООН у справах біженців з перших днів війни надається додаткова допомога будівельними матеріалами мешканцям на місцях прильотів, допомога в облаштуванні місць проживання ВПО, також за їх підтримки відкриваємо у нашому місті «Простори дружні до дитини» та робимо багато іншого. Продовжуємо співпрацювати і з багатьма іншими міжнародними партнерами. Наприклад, у рамках співпраці з ЄБРР реалізуємо проєкт щодо підвищення енергоефективності 36 дитячих садків та шкіл міста та інші важливі для мешканців проекти. Ще раз дякую Верховному комісару ООН у справах біженців Філіппо Гранді та всім нашим міжнародним партнерам за співпрацю та довіру до Кривого Рогу.
 
Такі короткі підсумки цього тижня. Як би не було важко, Кривий Ріг та всі ми працюємо на нашу Перемогу. Дякую кожному, хто робить свій внесок!
Зберігаємо спокій, витримку, допомагаємо один одному, віримо у нашого Президента та наші незламні Збройні Сили!
 
Скучної вам ночі, дорогі земляки!
Слава Кривбасу та Слава Україні!

Джерело

Новости Днепра