Жорстока краса. Рівно рік тому Кривий Ріг опинився в крижаному полоні. Неприродна аномалія скувала льодом дерева, кущі, навіть трава нагадувала декорації з фантастичного фільму.
На суцільну ковзанку місто перетворив крижаний дощ. Товстелезний шар льоду валив дерева, ламав гілки. Після комунальників тривогу забили біологи.
За їхніми спостереженнями найбільше від зледеніння дерев у Кривому Розі постраждали біла акація, чорна тополя, абрикоси, ясені та інші породи. Найменше – берези.
«Ми — степова зона, теплий регіон, і для нас такі погодні аномалії незвичні, тому це все для нас уперше. Звісно, маємо зробити певні висновки і вжити відповідних заходів», — переконувала ботанік, викладачка професійного гірничо-металургійного ліцею Вікторія Тротнер.
Зледеніння для рослин — явище не страшне, якщо воно не повальне, — кажуть ботаніки. Рослинний світ схильний до відновлення. Втім, з такими руйнівними масштабами торік у січні фахівці зустрілися вперше.
Негода наламала дров, але суттєво не зашкодила. Льодовий панцир через кілька днів почав танути і дерева повернулись до звичного стану. Ось тільки комунальникам зимова краса суттєво додала роботи.