Брифінг голови Ради оборони Кривого Рогу Олександра Вілкула за 10 листопада.
Закінчується вже 991-й день повномасштабної війни. Щодо подій на фронті, то оперативна обстановка на нашому напрямку залишається під контролем ЗСУ. За повідомленням Генштабу, за минулу добу втрати ворога склали: 1350 окупантів, 11 танків, 29 бойових броньованих машин, 31 артилерійську систему та 122 одиниці автомобільної техніки окупантів.
— На нашому напрямку у Криворізькому та Нікопольському районах нашої області вночі обстрілів не було. Але вдень ворог атакував дронами-камікадзе, БпЛА та з важкої артилерії Нікополь, Марганецьку, Покровську та Мирівську громади. Пошкоджено 8 приватних будинків, 7 господарських споруд, ЛЕП, газогін. Без втрат.
— Що стосується Кривого Рогу, ситуація в місті знаходиться під контролем, працюють усі служби, лікарні та соціальні установи.
— З понеділка у Кривому Розі почалася шоста, цього року,«хвиля» видачі продуктових наборів. Ще понад 73 тисячі сімей криворіжців отримають безкоштовні набори від міста. Крім пенсіонерів, які одержують пенсійні виплати в межах від 2 800 грн і до 8 100 грн включно, цього разу отримають проднабори працівники дошкільних, позашкільних та культурних закладів міста.
У цю хвилю видано вже понад 41 тис наборів. А з початку повномасштабної агресії вже видано понад 792,7 тисяч продуктових наборів. Усі 25 стаціонарних пунктів видачі працюють стабільно, а маломобільним мешканцям міста працівники соціальних служб доставляють проднабори додому.
— Рада оборони міста продовжує вести системну роботу щодо надання допомоги нашим героїчним військовим. Так, на тижні доставили на передову і передали нашим друзям до Окремого штурмового батальйону АРЕЙ УДА дуже потрібні зараз на фронті «мавіки», у тому числі з тепловізійним обладнанням.
А якщо говорити про допомогу 129-й бригаді, то саме їй надано найбільшу допомогу з більш ніж двохсот частин, яким ми допомагали з початку війни — на суму 613 млн 91 тис. грн. З них 220 млн 400 тис. грн — це приватні кошти, спрямовані нами через ГО «Набат Кривбас».
Зокрема: 223 од. автомобільної техніки та причепів, 2027 од. — БПЛА, FPV дронів, квадрокоптерів різних модифікацій та комплектуючих до них, 866 шт. приладів нічного бачення, тепловізорів, прицілів та інших оптичних приладів, 49 370 шт. військового обмундирування та засобів індивідуального захисту. А також багато-багато іншого.
З початку війни від Кривого Рогу надана допомога понад 200 військовим частинам на суму понад 2 млрд 448 млн грн. Це один із найбільших показників в Україні по допомозі ЗСУ від міст.
Передав слова подяки від криворіжців. Пишаємося нашими воїнами. Продовжуємо допомагати нашим хлопцям стільки скільки потрібно. До нашої Перемоги!
— Зробили черговий крок у розвитку відносин з Люксембургом. У четвер Кривий Ріг підписав з Великим Герцогством «Меморандум про взаєморозуміння»». Під час підписання Віце-прем’єр-міністр Люксембургу — Міністр закордонних справ та зовнішньої торгівлі Ксав’є Бетель підкреслив готовність до розвитку підтримки нашого міста. В цьому році Кривий Ріг вже отримав від Люксембургу понад 12 тис комп’ютерів для навчальних закладів, розпочаті грантові програми по підтримці підприємництва, а також впровадження інноваційних підходів в розвиток освіти.
Підписання цього Меморандуму – це не просто формальність, а потужний сигнал про нашу спільну віру в майбутнє нашого міста та всієї України. Бетель зазначив, що він сподівається на візит делегації представників Люксембургу на Криворіжжя в 2025 році.
— У Кривому Розі постійно надається підтримка бізнесу, адже бізнесу потрібно працювати, створювати нові робочі місця. За результатами роботи, яку місто розпочало ще з березня минулого року, вже є дієві результати. Зокрема, за державною програмою єРобота з початку 2024 року вже 122 суб’єкти господарювання отримали гранти майже на 30,9 млн грн. Підприємці отримали можливість створити ще понад 160 робочих місць. З питань участі у програмах та координації дій звертайтеся до виконкомів районних у місті рад або до управління розвитку підприємництва виконкому міськради — це реально працює.
— Триває вже другий у цьому році семестр Університету третього віку для 440 студентів «золотого» віку. Проєкт, започаткований Костянтином Павловим, зараз продовжує працювати за підтримки Фонду «Українська Перспектива», набирає обертів та все більшої популярності серед криворіжців. За цей час понад 2100 криворіжців поважного віку пройшли навчання в Університеті.
Над реалізацією проєкту «Університет третього віку» працює досвідчена команда фахівців: працівники територіальних центрів, управлінь соціального захисту, професійні викладачі з різних дисциплін, вся наша команда Фонду «Українська перспектива». У навчальній програмі велика увага приділяється курсу рідної мови, основам практичної психології, зокрема, навичкам триматися в стресових ситуаціях. Комп‘ютерна грамотність, вміння користуватись сучасними гаджетами, інтернетом – це теж у програмі. А крім того – основи хореографії та популярна зараз у всьому світі «скандинавська ходьба». Дякую всім, хто бере участь у проекті! Він обов’язково буде продовжений і в майбутньому.
— В четвер у Кривому Розі пройшов молодіжний форум «МОЛОДЬ PRO МОЛОДЬ». Ця подія для активної молоді міста об’єднала понад півтори сотні молодих криворіжців, зацікавлених у розвитку рідного міста. Форум також зібрав представників громади, місцевої влади, бізнесу, міжнародних та громадських організацій, у тому числі участь у форумі взяв керівник офісу ЮНІСЕФ у Дніпропетровській області ПаблоДе Паскаль.
Програма була дуже насиченою. Вона розпочалась з презентації Криворізького молодіжного центру. Також була презентована інноваційна програма UPSHIFT, в рамках якої двадцять молодіжних команд отримають гранти по 2 тис. доларів (в гривневому еквіваленті) на реалізацію своїх проєктів. Обговорювалися теми розвитку молодіжних рад міста та стажування молоді в органах влади.
Такі форуми надають молодим людям можливість не тільки висловлювати свої ідеї, а й взяти відповідальність за розвиток молодіжного руху в місті. Ми відкриті до співпраці і будемо продовжувати підтримувати молодіжні ініціативи! Дуже важливо, що у молоді є бажання залишитись в рідному місті і ми створюємо Молодіжний центр як простір, де молодь має можливість для розвитку, розробки ідей, які ми будемо реалізовувати спільно.
Захід відбувся за підтримки Ради оборони Кривого Рогу та міської влади в рамках програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у Дніпропетровській області, який реалізується громадською організацією «Заходи» та фінансування Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW. Дякую нашим партнерам за постійну співпрацю!
— До міста продовжують прибувати вимушені переселенці. З початку цього року у Кривому Розі офіційно зареєстровано вже 4644 переселенці, за жовтень – 596. А всього з початку війни офіційно у місті зареєструвалися 82 629 біженців. Кривий Ріг місто з великим серцем – всім надається потрібна соціальна допомога, а якщо потрібно – медична та психологічна.
Такі короткі підсумки цього тижня. Як би не було важко, Кривий Ріг та всі ми працюємо на нашу Перемогу. Дякую кожному, хто робить свій внесок!
Зберігаємо спокій, витримку, допомагаємо один одному, віримо у нашого Президента та наші незламні Збройні Сили!
Скучної вам ночі, дорогі земляки!
Слава Кривбасу та Слава Україні!