ЗСУ у Херсоні: зачистка міста від мін та колаборантів займе кілька тижнів

Анна Маляр

Незважаючи на офіційну заяву про вхід ЗСУ до Херсона, на зачистку міста може знадобитися кілька тижнів. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний», посилаючись на заяву Ганни Маляр, заступника міністра оборони України, яку вона зробила на телемарафоні.

Маляр підкреслила, що українські сили знають про всіх колаборантів та зрадників, які перебувають на території звільнених населених пунктів. Заступник міністра наголосила, що найбільше часу при звільненні населених пунктів найчастіше доводиться витрачати саме на стабілізаційні заходи.

Маляр розповіла, що насамперед проводиться «відпрацювання» колаборантів та окупантів, а також розмінування територій. Людей вона закликала зараз пересуватися містом лише у місцях, відвідувати які дозволили українські військові. Через мінування територій окупантами недотримання цього правила може виявитися небезпечним для життя.

Заступник міністра додала, що Міноборони хоче домогтися притягнення до відповідальності окупантів та зрадників. За її словами, український обмінний фонд може поповнитись за рахунок росіян, взятих у полон на звільнених територіях. Маляр підтвердила, що українська сторона вже має прізвища людей, які співпрацювали з ворогом.

Раніше ми повідомляли, що ЗСУ ліквідували понад 80 тисяч окупантів.

Джерело

Новости Днепра