Основні правила використання генераторів
Софія Скорик
Армія рф продовжує обстрілювати критичну інфраструктуру України. Енергосистема поступово оговтується від атак. Та через пошкодження деяких електростанцій у більшості регіонів вимушені застосувати екстрені відключення світла. Щоб бути з теплом, українці почали використовувати генератори.
Для того, аби уникнути надзвичайних ситуацій, треба знати основні правила їх застосування. Поради дали МВС України, — пише Інформатор.
- Вмикати генератор можна лише на відкритому повітрі;
- Безпечне місце розташування сягає не менше 6 метрів;
- Тримайте генератор сухим (у вас мають бути гумові рукавиці та чоботи або будь-яке інше взуття із гумовою підошвою);
- Перш ніж вмикати генератор, перевірте стан електропроводки;
- Не змішуйте різні види мастил та пального;
- Заправляти прилад можна лише вимкненим (якщо ви його вже вмикали і потрібно дозаправити — дочекайтеся, поки всі запчастини охолонуть);
- Не залишайте пальне біля генератора, оскільки він може спалахнути;
- У жодному разі самостійно не змінюйте конструкцію електроприладу;
- Обов’язково придбайте вогнегасник і тримайте його поряд, на видному і легкодоступному місці.
Також рекомендується при підключенні електроприлада звернутися до кваліфікованого електрика!
Ситуація зі світлом у Дніпрі та області
Росіяни не дають спокою критичній інфраструктурі України. 5 грудня ворог вчергове атакував енергооб’єкти країни. Завдяки нашим воїнам та ППО росіянам не вдалось нанести великих пошкоджень, як 23 листопада.
Нагадаємо, що того ж дня, 5 грудня, Дніпро та область перейшли до менш жорстоких відключень світла. Втім, вже в вечері повернулися до екстрених. Зараз енергосистема поступово оговтується від ракетних атак, тому українці вимушені проводити вечори у темряві.
Раніше ми писали, що у Дніпрі та області запроваджені екстрені відключення світла. Також читайте, чи можна заживити роутер або ноутбук від звичайного повербанка. Інформатор повідомляв, що приготувати їсти, якщо немає світла.