Засудила страченого бійця і пояснила, як гідно помирати в полоні: що відомо про Васілісу Мазурчук

Засудила страченого бійця і пояснила, як гідно помирати в полоні: що відомо про Васілісу Мазурчук Васіліса Мазурчук прокоментувала свої слова про гідну смерть бійців

Інформатор Дніпро

Не встигли українці оговтатись від побачених кадрів про страту українського військовполоненого, як з’явився новий неприємний привід для обговорень. Йдеться про пост Васіліси Мазурчук, яка засудила передсмертні емоції страченого. І заявила , що краще померти зі словами “Слава Україні”, аніж “верещати їхньою мовою”. Цікаво, що в минулому дівчина була речницею добровольчого батальйону. Пізніше вона прокоментувала свої слова.

Нагадаємо, через що історія набула такого розголосу. 12 квітня колишня прес-офіцерка добровольчого батальйону “Донбас” та полку “Дніпро-1” Васіліса Мазурчук порівняла загибель розстріляного полоненого Олександра Мацієвського, який перед смертю сказав: “Слава Україні”, і військового з елементами української символіки, який кричав “Боляче. Не треба” перед тим, як йому відрізали голову. Дівчина видалила пост, але ЗМІ встигли зафіксувати і поширити скріншот.

Як повідомляє Інформатор Україна, ввечері того ж дня Васілісі зателефонував пранкер Євген Вольнов. Він назвався “майором оперативного штабу Чернобаєвим” і попросив співрозмовницю допомогти з правилами, як слід помирати бійцям на війні. Васіліса повідомила, що її слова неправильно сприйняли. Акцентувала на тому, що говорила про безжальність окупантів і відсутність сенсу їх про щось просити. І сказала, що немає гідних або негідних смертей.

13 квітня дівчина опублікувала новий пост, в якому прокоментувала свої порівняння. Власне, вона повторила все те, що казала у телефонній розмові з пранкером:

“Ще раз люди, не читайте криво. Ніхто нічию загибель не висміював. Я не можу передати, на скільки я хочу щоб вони всі зникли. Пост був про те, що немає сенсу просити у нелюдів та вбивць, немає сенсу. Лише планомірне видавлювання нечисті з нашоі землі. Тільки так. Шкода, що хтось зрозумів це як привід до травлі. Коли, крім росіян, починають погрожувати українці, то весело, насправді. Але дякувати Богу, адекватні люди зрозуміли, що малося на увазі. Щодо арістовіча і шарія… немає сенсу щось казати. Обійняла”.

А потім додала ще один пост:

«Моссад «по-украінські» це шукати та знищувати не вбивць, а своїх»

Що відомо про Васілісу Мазурчук

На сторінці дівчини вказано, що вона з Дніпра. Вивчала політологію в Дніпропетровському національному університету. Працювала журналісткою в пресслужбі Дніпропетровської облради. Далі кар’єрні сходи привели її до силових структур, і Васіліса стала речницею добровольчого батальйону “Донбас” і полку “Дніпро-1”. Була помічницею-консультанткою народного депутата України, якого саме — не вказується.

Відома і як письменниця. Вона видала роман “Любов на лінії вогню” і дитячу книгу “Казки Донбасу”. З 2021 року є власницею магазину “Вінтажниця”.

Але ім’я Мазурчук пролунало на всю країну не тільки завдяки цим проєктам. Вона була причетна до справи Шеремета. ЗМІ повідомляють, що 1 лютого 2020 року колишній радник Януковича Андрій Портнов опублікував аудіозапис телефонної розмови нібито Мазурчук і підозрюваної в організації вбивства журналіста Юлією Кузьменко. Темою розмови стали можливе розформування управління Департаменту розвідки СБУ та планування нападу на волонтерку Марусю Звріобій Щодо першого: тоді Портнов казав, що Мазурчук є дружиною консультанта-експерта з оперативних питань цього ж управління. Якщо вірити листуванням, вона переймалась за те, що після приходу Баканова на посаду голови СБУ її чоловік може залишитись без роботи.

Васіліса оприлюднила листування, ймовірно, з тодішнім речником МВС Артемом Шевченко, де звинуватила поліцію в зливі інформації Портнову. Але чоловік сказав, що йому невідомо, — що і де бере екс-радник Януковича.

Щодо другого: як повідомляють ЗМІ, жінки хотіли спланувати напад на Марусю для того, щоб була “сакральна жертва”. Йдеться про кандидатку в нардепи від “ЄС” Олену Біленьку. Її ДБР підозрювало у погрозі вбивства президента України після оприлюднення розмови, в якій Звіробій обговорює з депутаткою Софією Фединою можливість раптового вибуху гранати під час візиту Зеленського до Золотого Луганської області (тоді – зона АТО). Попри те, що співрозмовник Мазурчук в листуванні переконував в тому, що її ніхто ні в чому не підозрює, вона переймаллась за безпеку для своєї родини.

Судячи з її останнього посту про моссад, страх за безпеку повертається. Раніше ми писали детальніше про відео страти українського бійця. В ГУР МО заявили, що однією з пнричин цього відео є намагання ромійської влади залякати своїх же військових для того, щоб вони не здавались в полон українцям. А омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що розвідка приблизно знає, хто вчинив цей військовий злочин. 

Джерело

Новости Днепра