Загальна мобілізація: кого зі студентів можуть призвати до армії

Мобилизация

Експерти розповіли, у яких випадках студентів можуть призвати на службу в рамках воєнного стану та загальної мобілізації. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний», посилаючись на 24 канал.

Експерти зазначили, що в умовах війни всі чоловіки віком 18 – 60 можуть отримати повістку. Наразі для студентів передбачено відстрочку від призову на час навчання, але з неї є винятки. Регламентує цей процес закон «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку».

На відстрочку мають право ті, хто набуває:

  • вищу освіту;
  • професійну вищу;
  • професійно-технічна освіта.

Також скористатися відстрочкою від мобілізації можуть асистенти-стажери, аспіранти та докторанти. Відстрочка не поширюється на заочників. Вона передбачена лише для тих студентів, які здобувають освіту в денній та дуальній формах.
Студента можуть мобілізувати в той період, коли він завершив бакалаврат і йде на магістратуру. У цей період громадянин офіційно не належить до претендентів на освіту.

Щойно студент потрапить до списків тих, хто проходить магістратуру, він може скористатися відстрочкою. За законом студент має право на добровільний вступ до лав ЗСУ.

Раніше ми повідомляли, що росіяни накрили вогнем із РСЗВ та артилерії Нікопольський район

Джерело

Новости Днепра