За сприяння міської влади, активні криворізькі підприємці отримують ґранти

У Кривому Розі, в межах муніципальної програми розвитку підприємництва, підтримують бізнес у період воєнного стану, забезпечують супровід участі суб’єктів господарювання в міжнародних та вітчизняних ґрантових програмах. 

За результатами спільної роботи за державною програмою єРобота, з початку 2024 року 107 суб’єктів господарювання міста подали заявки на отримання ґрантових коштів, 78 – отримали підтвердження про фінансову підтримку з очікуваним обсягом фінансування на суму 18,9 млн грн, 32 — отримали кошти на свої рахунки у розмірі 7,6 млн грн.

 

11 підприємців отримали ґрантові кошти від міжнародних донорів у розмірі 3,2 млн грн. Переможці запланували створити 142 нових робочих місця.

 

Перший заступник міського голови Євген Удод провів виїзну робочу нараду, поспілкувався з переможцями, які вже отримали кошти на розвиток власного бізнесу та провадять підприємницьку діяльність у Покровському районі.

«Кривий Ріг цінує й підтримує підприємців, які не злякалися викликів війни, працюють на добробут держави та громади, сплачують податки і створюють нові робочі місця. Задля залучення додаткових ресурсів для представників малого та середнього бізнесу в партнерстві з Центром зайнятості та Ощадбанком, проводимо освітні заходи та тренінги для створення успішних кейсів й отримання грантів.   Напрямки підприємництва, в яких заявники вже реалізували себе: відкриття об’єктів з надання побутових послуг, закладів ресторанного господарства, виробництво продуктів харчування, роздрібна торгівля продовольчими товарами. Також залучаємо  і міжнародних партнерів. Як результат — у 2023 році 163 суб’єкти господарювання за допомогою міста отримали державні та міжнародні ґранти на суму  майже 70 млн грн. Це дало можливість створити понад 350 нових робочих місць. У цьому році підприємці вже отримали гроші на створення 142 робочих місць. Наразі вже мають підтвердження 107 бізнесів, з яких майже 80 отримали кошти. Я хочу сказати, що місто пишається нашим бізнесом, тому що ті виклики війни, які є, це потрібна велика мужність працювати, підтримувати місто, платити податки, зберігати робочі місця», — підкреслив Євген Удод.

 

У Покровському районі з початку року 18 суб’єктів господарювання подали заявки за програмою єРобота, 14 отримали підтвердження про фінансову підтримку з очікуваним обсягом фінансування на суму 3,7 млн грн.

 

За державною програмою «Власна справа» підприємці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення нових робочих місць у кількості залежно від суми гранту.

 

Дізнавшись про програму, Анна Харківська, головна лікарка «Family clinic», вирішила взяти участь у проєкті.

 

«У лютому 2023 року я зареєструвалась як суб’єкт господарювання та подала документи на отримання ліцензії МОЗ на медичну практику. Для покращення надання медичних послуг подала заявку на отримання ґранту від Ощадбанку та Центру зайнятості на 250 тис. гривень. Пройшла співбесіду, отримала грант. На ці кошти закупили медичне обладнання – аналізатори. Їх встановили у новій клініці. Вже з вересня підписали договір з Національною службою здоров’я та почали працювати. Працевлаштували двох лікарів-педіатрів та двох лікарів загальної практики — сімейної медицини, три медичних сестри та адміністратора. Наразі, набираємо пацієнтів».

 

Підприємиця Галина Щур поділилася своїм досвідом участі у грантовій державній програмі. У неї є магазин із майстернею з ремонту велосипедів «Веломан» у Покровському районі. Працює з 2000 року.

«Після семінару-тренінгу в Покровському районі я вирішила подати заявку та бізнес-план до Дії. У мене все вийшло вдало, я отримала 148 тис. грн. Закупила обладнання для торгової зали. Оформила 1 найманого працівника і планую надалі розширювати свій трудовий колектив. Допомога держави та підтримка міста стали незамінною ланкою у здійсненні підприємницької діяльності. Крім того, я скористалася й міжнародною грантовою підтримкою: пройшла навчальний семінар по грантовій допомозі від Save the Children, подала бізнес-план і в грудні 2023 отримала грант на суму 98 тис. грн під обладнання для майстерні з ремонту велосипедів».

 

З питань участі у ґрантових програмах та координації дій мешканці можуть звертатися до виконкомів районних у місті рад або до управління розвитку підприємництва виконкому міськради.

 

Джерело

Новости Днепра