Інклюзивний «Ігроленд». У Кривому Розі для дітей з особливими потребами відкрили безбар‘єрний майданчик. І батьки і малеча почуваються тут вільно, а головне — безпечно.
Корекційно-розвитковий простір запрацював в інклюзивно-ресурсному центрі №2. До його відкриття доклали зусилля як місто, так і Міжнародна організація з міграції в Україні. Коштом Кривого Рогу у закладі відремонтувати укриття.
Новий майданчик дає можливість, в тому числі і дитині на колісному кріслі, погойдатися на адаптивній гойдалці, на яку можна заїхати на візку, або покрутитися на каруселі чи погратися в пісочниці.
«Все обладнання на майданчику інклюзивне, підлаштоване під потреби дітей, які пересуваються на візках. Певні заняття ми плануємо на свіжому повітрі. Підлога м‘яка. Навіть якщо особлива дитина впаде — не травмується», — пояснює консультант ресурсного центру практичної психології Марина Ляса.
Потреба у таких центрах в Україні колосальна. Адже кількість дітей з особливими потребами з кожним роком, на жаль, збільшується, — долучається до розмови директор інклюзивно-ресурсного центру №2 Світлана Мартинець.
«Якщо за весь 2022 рік фахівці нашого центру зробили 646 комплексних оцінок, то вже за цей рік обстежено 702 дитини. Завдяки тому, що на ранніх стадіях ми можемо виявляти труднощі у дітей, можна вчасно розпочати корекційно-розвиткову роботу, тим самим допомогти нашим малюкам подолати відповідні труднощі. Тому я дуже вдячна міській владі та Раді оборони за таку турботу і підтримку», — каже фахівець.
У дитини має бути дитинство, навіть якщо у неї є особливості і вона потребує додаткової уваги, — наголошує заступник міського голови Сергій Мілютін.
«Тому міська рада і Рада оборони Кривого Рогу, об‘єднавши наші зусилля з міжнародними партнерами, створює нові можливості для розвитку таких дітей. Йдеться про відкриття майданчиків, де дитина не відчуває різниці з іншими дітьми, що дуже важливо. Ми також приділяємо увагу психологічній, медичній реабілітації, працюємо над іншими напрямками. Навіть якщо у дитини є особливі потреби, вона повинна мати можливість відпочивати, розвиватися і відчувати себе щасливою», — впевнений Сергій Мілютін.
За останні десять років інклюзія суттєво увійшла в криворізькі школи. П’ять років тому в інклюзивних класах навчалось вп‘ятеро менше дітей, ніж у 2024-му. Сьогодні в місті продовжують працювати 4 спеціальні школи, 3 навчально-реабілітаційні центри, у 16 закладах освіти відкрито 89 спеціальних класів, в 66 закладах дошкільної освіти функціонує понад 250 спеціальних груп для майже трьох тисяч дітей. Працюють і два інклюзивно-ресурсні центри.