Наприкінці 2024 року на території селища Верабове, яке межує із санітарно-захисною зоною Центрального ГЗК Метінвесту, фахівці відділу охорони навколишнього середовища організували висадку 550 саджанців горіхів.
У грудні 2024-го у Верабовому на площі одного гектару було посаджено 400 молодих деревець волоського горіху. По периметру цієї ділянки висадили ще 150 саджанців швидкоплідного карликового горіху селекції Шугіна. Ці різновиди горіхів обрали через гарні характеристики приживальності у кліматичних умовах Центральної України. Вони мають швидкий ріст, посухостікість, розлогу крону з густим листям та дають поживні корисні плоди. Зокрема швидкоплідний горіх Шугіна досить рано починає плодоносити. Враховуючи, що для висадки застосовувалися дворічні рослини, перші плоди можна очікувати вже цього року.
— У серпні 2024 року на Центральному ГЗК ми приймали комісію, у складі якої були фахівці обласного Управління державного екологічного нагляду та спеціалісти Управління екології виконкому криворізької міськради, які мали змогу оцінити роботу підприємства з пилопригнічення. Серед об’єктів, які були у переліку для обстеження, було й селище Верабове, що знаходиться поряд із санітарною зоною Глеюватского кар’єра. Члени комісії оглянули стан висаджених у 2023 році 300 чагарників та дерев: дубів, лип, кленів, ясенів, груш, сумаху, а також бузку, форзиції та горобинника і порекомендували продовжити роботу з озеленення. Ми взяли до уваги та виконали, — розповіла начальниця відділу охорони навколишнього середовища об’єднаного ГЗК Метінвесту Наталія БІЛОЗЬОРОВА.
ЦГЗК активно застосовує зелені технології у боротьбі з пилінням. Так, минулоріч на хвостосховищі підприємства було засіяно житом 100 га сухих пляжів, частина пляжів також засаджена очеретом. Окрім того для пилопригнічення використовуються і більш традиційні заходи: намив карт хвостосховища, привантаження їх кварцитом крупної фракції, зрошення складів готової продукції та технологічних автодоріг технічною водою, обробка забоїв у кар’єрах та неробочих уступів розчином з додаванням зв’язуючих речовин, робота постів моніторингу якості атмосферного повітря, встановлених на межі санітарно-захисної зони підприємства.