Найбільший термін отримав «Король Новоросії» – 15 років ув’язнення
За час війни до Павлоградського міськрайонного суду надійшло близько 200 судових справ, пов’язаних з воєнними злочинами – посягання на територіальну цілісність України, колабораційна діяльність, пособництво державі-агресору, перешкоджання законній діяльності ЗСУ, виготовлення та поширення комуністичної та фашистської символіки, виправдовування чи заперечення збройної агресії росії та інші злочини.
Про це під час пресконференції розповів голова Павлоградського міськрайонного суду Мар’ян Мицак.
За період війни у провадження до Павлоградського суду надійшло 16 справ стосовно посягання на територіальну цілісність та недоторканість України. Винесено 6 вироків. За статтею «Державна зрада» надійшло 23 справи, винесено вирок 1 особі — 15 років позбавлення волі. Мова йде про мешканця Луганської області, який називав себе «королем новоросії». Чоловік сверджував, що творив «добру справу». Він інформував спецслужби росії про пересування ЗСУ територією міста, про дислокацію військових, розташування мостів, вокзалів.
Щодо пособництва державі — агресору, то на цей час в Павлоградському суді перебуває дві справи, вироку ще немає.
Дві особи павлоградським судом засуджені за перешкоджання законній діяльності збройних сил України.
Щодо комуністичної символіки, то розглянуто 4 справи, винесено вирок.
Щодо ст. 438, порушення законів та звичаїв війни (обстріли лікарень, шкіл, житлових будинків, об’єктів цивільної інфраструктури), в Павлоградському суді перебуває 5 проваджень. Вироків ще немає. За словами Мар’яна Мицака, процеси у таких справах досить тривалі
«Такі справи розглядаються без участі обвинувачуваних, бо це або ж військові рф, «ДНР», «ЛНР». Суд має дотримуватись всіх процедур, щодо належного їх інформування – ЗМІ, соцмережі і т.д. Ми формально не можемо порушувати їхні права. Тому ці процеси досить тривалі», – зазначив Мар’ян Мицак.
Найбільша кількість судових справ пов’язані з колабораційною діяльністю – 120 проваджень, 36 особам винесено вирок. Серед колаборантів чимало вихідців з рф, котрі уже тривалий час проживають в Україні.
Три судові справи пов’язані з конфіскацією майна у громадян рф. Майже 17 га землі повернути у власність держави.
До речі
За час війни жоден суддя Павлоградського міськрайонного суду не покинув своє робоче місце, не виїхав за кордон.
Довідково
Станом на 22 березня 2022 року Павлоградському міськрайонному суду Дніпропетровської області було визначено підсудність справи наступних судів:
Київського районного суду м. Донецька;
Калінінського районного суду м. Донецька;
Куйбишевського районного суду м. Донецька;
Рубіжанського міського суду Луганської області;
Сватівського районного суду Луганської області;
Краснодонського міськрайонного суду Луганської області;
Первомайського міського суду Луганської області;
Ленінського районного суду м. Луганська;
Ізюмського міськрайонного суду Харківської області.