“За 20 років бачу таке вперше”: вулиці Курилівки перетворилися на ріки, пересуватися можна лише на човні

“За 20 років бачу таке вперше”: вулиці Курилівки перетворилися на ріки, пересуватися можна лише на човні На деяких ділянках можна пересуватися лише за допомогою човна

Олексій Александров

Через стрімке підвищення рівня води у річці Дніпро багато домівок та домогосподарств потерпають від води. Деякі люди із затоплених будинків намагаються врятувати своє майно — вивозять речі з домівок або переносять їх на інший поверх, куди не дістане вода. Ситуація з підтопленнями у селищі Курилівка дуже складна. На деяких ділянках можна пересуватися лише за допомогою човна, а все навкруги нагадує велику ріку. 

Також після паводка на деяких домівках в Курилівці ми навіть змогли побачити оголошення про продаж будинку. Наразі на  місці інциденту цілодобово пильнують рятувальні служби, які слідкують за рівнем води та надають місцевим мешканцям допомогу. Ще поблизу затоплених вулиць працюють правоохоронці, які слідкують за тим, щоб до покинутих будівель не вдиралися мародери. 

 

За даними ДСНС у Дніпропетровській області, станом на 19 квітня, у Курилівці затоплено 251 будинок та 291 приватних домоволодінь. Через ризик підтоплення в області оголосили «червоний» рівень небезпеки. Інформатор побував на місці події та побачив все на власні очі. 

Практично одразу після приїзду нас зустріла величезна ріка посеред вулиці. Рівень води на цій ділянці настільки високий, що під нею «ховаються» навіть паркани. Глибина в деяких місцях сягає кількох метрів. Також тут досі знаходяться місцеві мешканці, які рятують своє майно. Один із чоловіків дуже радів, що залишив зварювальний апарат на другому поверсі будівлі. 

Інформатору вдалося поспілкуватися з постраждалою від паводків, Тамарою. Жінка розповіла, що як і багато інших людей, приїхала рятувати майно з дачі після того, як їй зателефонувала сусідка і сказала, що все навкруги затопило. 

“За 20 років бачу таке вперше. Було раніше, щоб вода доходила до тих ділянок, люди навіть карасів там ловили. Але до нас вода ніколи не заходила», — каже Тамара. 

У ДСНС повідомили, що до кінця місяця можливі значні скиди води, і мешканців приватних домоволодінь закликають вивести цінні речі з дачних будинків, поки ситуація в області не покращиться. 

Місцеві Місцеві Не бачить перешкод Не бачить перешкод Озеро посеред вулиці Ріка посеред вулиці Рятують майно Рятують майно Вгадайте глибину Вгадайте глибину Навкруги — вода Навкруги — вода Інформатор на човні Інформатор на човні Поблизу домівок Поблизу домівок Подвір'я житлового будинку Подвір’я житлового будинку Паркан у воді Паркан у воді Пливуть Пливуть Дерева Дерева У Курилівці складна ситуація з паводками У Курилівці складна ситуація з паводками Багато людей виїхали Багато людей виїхали Перший поверх затопило Перший поверх затопило Територію знеструмили Територію знеструмили Вкрило водою Вкрило водою Озеро Озеро Не видно кінця Не видно кінця Дім у воді Дім у воді Наслідки стихії Наслідки стихії Сотні домівок затопило Сотні домівок затопило Чиясь машина Чиясь машина Надзвичайники Надзвичайники Човен Човен Поліція Поліція Допомогають Допомагають На ньому плавав Інформатор На ньому плавав Інформатор Чергують надзвичайники Чергують надзвичайники В об'єктиві В об’єктиві Жінка розповіла, що таке бачить вперше Жінка розповіла, що таке бачить вперше Жахливі наслідки від стихії Жахливі наслідки від стихії Постраждала від паводків Постраждала від паводка Все у воді Все у воді

Нагадаємо, що Інформатор писав, яка ситуація з підтопленнями в Обухівці, де сотні будинків залишаються у воді. Також дивіться, який вигляд має коса на Набережній Перемозі. Дивіться, у що у Дніпрі перетворився Мануйлівський пляж та вулиця Малиновського після підтоплення. 

Джерело

Новости Днепра