З Бахмутом у серці. Кривий Ріг: робоча зустріч з питань роботи хабів для переселенців

Під час робочого візиту до Кривого Рогу віцепрем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук спільно з головою Ради оборони міста Олександром Вілкулом відвідали гуманітарний хаб «З Бахмутом у серці. Кривий Ріг».

З початку війни Кривий Ріг прийняв понад 80 тисяч переселенців з 15 областей України. Для них створюються Центри підтримки, організовано соціальну, психологічну, медичну, інші види допомоги.

 

«Хочу подякувати Раді оборони міста та міській владі. Це хороша робота», — сказала віцепрем’єрка Ірина Верещук. 

 

 «Кривий Ріг став справжнім прихистком для людей, яким через війну довелось покинути свої домівки. У місті з перших днів війни налагоджена системна робота з підтримки внутрішньо переміщених осіб: цілодобово працював міський штаб з допомоги ВПО «Народний дім», де людям надавалася вся необхідна підтримка починаючи від реєстрації, надання медичної, психологічної, гуманітарної підтримки. Було організоване безкоштовне триразове харчування для людей, якщо вони заселялися у наших шелтерах. Це — школи, садочки та гуртожитки», — розповів Олександр Вілкул. 

 

Місто надає приміщення для створення Центрів підтримки ВПО. Відкриті хаби для переселенців  з Маріуполя, Херсона, Бахмута, Авдіївки. Це багатофункціональні майданчики, де надається вся необхідна підтримка. Також Кривий Ріг залучає партнерську допомогу міжнародних організацій та фондів. 

 

«Цей хаб є прикладом ефективної співпраці місцевої влади та гуманітарних операторів. Також це дієвий інструмент адаптації й інтеграції переселенців у новій громаді», — зазначила Ірина Верещук.

 

Наразі у місті працюють 5 хабів з підтримки переселенців з різних областей. 

 

На базі художньої школи №1 ім. О. Васякіна працює Центр «ЯМаріуполь. Кривий Ріг». У приміщенні міської дитячої бібліотеки функціонує осередок «З Бахмутом у серці. Кривий Ріг». Він об’єднав 528 сімей та 312 дітей, які були вимушені виїхати із зони бойових дій в більш безпечні міста та знайшли прихисток у Кривому Розі.

 На базі бібліотеки – філіалу для дорослих №11 відкрито Центр підтримки мешканців Бахмутського району «Бахмутський район єднає» — для 2200 бахмутчан, серед яких понад 500 дітей. 

 

«Гуманітарний хаб Херсонської області» діє на вул. Святителя Григорія Богослова. З червня цього року у приміщенні міської дитячої бібліотеки відкрився хаб з допомоги ВПО «Кривий Ріг — Авдіївка» для близько 500 авдіївців. Всі Центри розташовані у різних районах міста.

 

У закладах культури міста працюють і дитячі хаби, які сприяють  творчому розвитку та психологічному розвантаженню дітей. У Центральній дитячій бібліотеці на Поштовому діє простір для розвитку та активного дозвілля — дитяча точка «Спільно» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). 

 

У бібліотеці-філіалі №24  працює  освітній дитячий хаб «SMILE» (простір розвитку та безпеки). Популярні серед внутрішньо переміщених осіб розмовні клуби «Спілкуймося українською» та «Mówimy po polsku».

 

Джерело

Новости Днепра