Якщо коли-небудь вам доведеться побувати у Вінниці, і якщо ви вирішите скористатись громадським транспортом, то не шукайте маршрутку — шукайте трамвай чи тролейбус
Цей вид транспорту у Вінниці найпопулярніший та найкомфортніший. Чому? Спробую розповісти із побаченого та почутого мною.
Найдовший трамвай VinWay має довжину 32 метри та може одночасно вмістити до 300 пасажирів. Він є лідером в Україні за довжиною та пасажиромісткістю.
Це модифікація Вінницької транспортної компанії чеських вагонів «Татра». Підприємство на таку розробку має патент.
Про це під час престуру, організованого Харківським пресклубом, розповів т.в.о. директора транспортного підприємства Олександр Нечаєв.
Взагалі, транспорт у Вінниці – одна з родзинок міста. Громадський транспорт тут вважається одним із найкомфортніших в Україні.
Перевезення пасажирів в місті здійснюється трьома депо: трамвайним, тролейбусним та автобусним. Щодня на лінію виходить 115 тролейбусів, 69 трамваїв та 61 автобус.
Загалом в місті 80% перевезень пасажирів здійснюють комунальні тролейбуси, трамваї, автобуси.
Керує всім цим господарством Вінницька транспортна компанія.
Інклюзивні та енергоощадні тролейбуси «VinLine» власноруч збирають на базі депо працівники транспортного підприємства. Тролейбус обладнаний відкидним пандусом та спеціальним майданчиком, де зручно вміщується інвалідний чи дитячий візок.
За 5 років на підприємстві зібрали 31 тролейбус. А от капітально-відновлювальний ремонт тролейбусів уже поставили на потік. Капітальний ремонт одного тролейбуса обходиться підприємству у 250 тис. грн. Купівля ж нового тролейбуса обійшлася б значно дорожче – десь 2 млн грн.
Курсують по Вінниці також трамваї зі Швейцарії та Німеччини. Минулого року до міста надійшло 16 вагонів із Цюриха.
До речі, саме ці трамваї стали однією з візитівок міста.
— Трамваї вживані, але у дуже гарному стані, – розповідає Олександр Нечаєв.
Тролейбусно-трамвайне депо постійно оновлюється.
У 2021-2022 роках транспортна компанія придбала 40 тролейбусів «Богдан». За минулий рік придбали 20 тролейбусів Solaris Trollino з польського міста Любліна 2012 року випуску у гарному стані. Тролейбус має низький рівень підлоги, відкидний пандус та кондиціонер.
Водять трамваї у Вінниці в основному жінки – 90%, тролейбуси – в основному чоловіки, жінок лише 15%.
Трамваї та тролейбуси – є найпопулярнішим видом транспорту в місті. Вони сполучають з центром міста найвіддаленіші райони, відносно економні (проїзд коштує 8 грн) та швидкі.
Приватні маршрутні таксі у Вінниці мають меншу популярність. Вони, скоріш, є допоміжним транспортом. Вінничани користуються ним переважно, аби доїхати у приватний сектор.
А ще у Вінницькому громадському транспорті відсутня готівка. Проїзд в громадському транспорті можна оплатити декількома способами – карткою вінничанина, пільговою карткою (учнівською чи студентською), банківською карткою з чипом та за допомогою QR коду чи СМС. Найпопулярніший спосіб оплати – картка вінничанина.
Одним словом, вінницький транспорт, якщо не європейський, то дуже наближений до нього.
На цьому все.
Транспорт Вінниці під час престуру досліджувала Тетяна Верба