Вулиці пам‘яті… У Кривому Розі з‘явились вулиці на честь вшанованих земляків

Руданівці, десантник, лікар і різьбяр… Навіки закарбовані в історії Кривого Рогу тепер їх імена. ОВА змінила радянські назви 135 топонімів Кривого Рогу. Серед них ті, кого ми добре знали і кого разом з нами вже немає…

Ольга Чистякова «писала» один з кращих романів про наше місто. Напрочуд талановита  журналістка, вона не терпіла шаблонів і повсякчас генерувала неймовірні творчі ідеї, які завжди майстерно втілювала на екрані.  Її передачі завжди були впізнавані, їх переписували і передивлялись. Ольга  наново закохувала у Кривий Ріг його мешканців, знайомила з невідомими сторінками історії рідного міста. Справжня майстриня телевізійного портрету, пейзажу й натюрморту з творчою командою створила низку яскравих телепроєктів: «Зоряні часи людства», «Криворізькі глави», «Сталева вісь», «Міський роман», «Криворізькі імена». Завдяки її зусиллям, глядачі «Рудани» дізналися про багатьох талановитих, успішних, відомих в Україні та світі уродженців нашого міста. Вона залишила незабутній слід в історії міста. Вулиця її імені сьогодні знаходиться у Центрально-Міському районі, про який так любила писати Ольга…

  

Згорів у польоті. Журналіст, громадський діяч  Володимир Гончар  працював на «Рудані» від перших днів її роботи. Він — автор і ведучий телепроекту «Інспекція По…», проєктів «Я — постать», «Прес-поліс» та інших, автор ідеї програми «Книжкова полиця», редактор кількох криворізьких тижневиків. У нього зажди було бажання щось змінити у журналістській царині Кривого Рогу, згадують колеги. Він був не просто обдарованим журналістом, а світлим і окриленим, яскравим і набайдужим. Його матриця українськості лягла  у свій пазл… У Кривому Розі сьогодні мешкає його дружина – Ольга Гончар-Хвостова, яка продовжує справу життя свого чоловіка.  Сквер, названий ім‘ям Володі Гончара знаходиться у Покровському районі. 

 

10 років тому навіки пішло у небо 40 десантників 25-ї бригади ДШВ і 9 членів екіпажу Іл-76.  Бойовики «ЛНР» та російські терористи збили український військово-транспортний літак над Луганськом. Від влучання снаряда, борт загорівся і впав. В той день Кривий  Ріг втратив відразу 7 своїх земляків. Серед них  — молодий Ілько Гайдук. За кілька днів до трагедії хлопець відзначив свій 21-й день народження… Колишня  вулиця Демиденка  в Саксаганському районі тепер носить його ім»я.

 

 

До нестями любив книги і мріяв побачити весь світ. Іменем військового медика Олексія Різниченка названо колишню вулицю  Співдружності в Саксаганському районі.  Допитливий і розумний хлопець з 5-го класу окреслив свою мрію – стати лікарем. І наполегливо йшов до неї. За рік до повномасштабного вторгнення  очолив сімейну лабораторію на 2-му Східному. Загинув на Донеччині, в травні 2022 року. БТР, в якому Олексій їхав забирати поранених з поля бою, наїхав на міну…

 

 

Бориса Куновського по-праву називали митцем  українського відродження. Неперевершений майстер гравюри  він створив цілу галерею національних образів за мотивами творів Миколи Гоголя, Тараса Шевченка та з українського фольклору.  Втілив у гравюрі образи легендарного засновника Кривого Рогу козака Рога, ініціатора промислових розробок залізних руд у Криворізькому басейні Олександра Поля та інших видатних історичних постатей Криворіжжя й України. Вулиця його імені  знаходиться в Центрально-Міському районі — колишня Чекаліна.

 

 

Джерело

Новости Днепра