Все, що ви хотіли знати про віялові відключення світла, але соромилися запитати: питання-відповідь

Отключение света

Свої поразки на фронті росія намагається компенсувати ударами по енергетичній інфраструктурі України. Тому найскладніше для нашої країни може бути попереду. У зв’язку із цим «ЕП» зібрала відповіді на найпоширеніші питання українців щодо відключення електрики, передає «Дніпро Оперативний».

У відповідях на найпоширеніші питання було використано матеріали Міністерства енергетики, системного оператора «Укренерго», компанії ДТЕК та профільних експертів.

Чому вимикають електроенергію?

Єдиною причиною цього є удари російською армією по енергетичній інфраструктурі. Через обстріли в регіонах, а іноді й по всій країні виникає дефіцит електроенергії. Щоб відремонтувати все, необхідно знизити навантаження на мережу, для цього людей і деякі підприємства на якийсь час відключають від електрики.

Які типи відключень електрики існують в Україні?

Таких типів лише три:

  • Екстрений, який неможливо спрогнозувати за тривалістю, залежить від рівня руйнувань.
  • Аварійний. Такий тип має очікуваний час поновлення, інформацію можна знайти на сайті оператора електромережі.
  • Стабілізаційний. Цей тип має тривалість відключення 4 години, але можлива 40-хвилинна похибка.

Чому відключення можуть не співпадати із графіком?

Все залежить від типу вимкнення. Якщо воно аварійне, точний час поновлення вам ніхто не назве.

Де перевірити, чи вимикають світло на моїй вулиці?

Інформацію про відключення вулиці можна знайти на сайті оператора. У разі Дніпра та Дніпропетровської області – ДТЕК «Дніпровські електромережі».

Чому мій будинок є у графіку відключення, а світло не вимкнули?

Є два варіанти — не було потреби в відключенні або ваш будинок живиться від однієї лінії зі стратегічно важливим об’єктом.

Чому я сиджу без світла 6-8 годин, а сусіда взагалі не вимикали?

У будинку або навіть під’їзді може бути кілька мереж, які знаходяться у різних групах та відключаються за різними графіками. Але черговість відключення застосовують лише за потребою.

Коли припиняться відключення електрики?

Тоді, коли росія припинить обстріл енергетичної інфраструктури України. Відключення світла також залежить від точності обстрілів, адже, на щастя, у ціль окупанти не завжди потрапляють. У середньому ліквідація наслідків удару може тривати до тижня, тобто протягом цього часу застосовуватимуться стабілізаційні відключення електрики.

Чому не можна залишити працювати вуличні ліхтарі та світлофори?

І те, й інше живиться від тих самих систем розподілу, що й житлові будинки. Відключити будинки та залишити світлофори та ліхтарі – неможливо.

Чому така важлива економія електроенергії?

Чим менше українці споживають електрики, тим менше навантаження на мережу. Зниження навантаження дозволяє ремонтувати систему, не відключаючи українців від електрики.

Нагадаємо, що важливо обмежити споживання електроенергії з 08:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00. Користуватися бойлером, пральною машиною та обігрівачами краще після опівночі.

Що таке блекаут?

Блекаут настає, коли графіки відключення та обмеження споживання електроенергії не допомогли. Тоді українці відключаться від електрики на рівні підстанцій «Укренерго». Без світла в такому разі можуть залишитись не просто міста, а й цілі регіони.

Наскільки можливим є блекаут?

Зараз ситуація напружена і з кожним ударом погіршуватиметься, але апокаліптичний сценарій малоймовірний. Енергосистема має певний запас потужностей.

Чи працює під час відключення електрики каналізація?

При стабілізаційних відключеннях – так, вони не застосовуються до об’єктів енергетичної інфраструктури. Але від аварійних відключень ніхто не застрахований, у такому разі слід чекати, коли фахівці ліквідують наслідки атаки ворога.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що росія накопичує сили для нового масованого удару по Україні.

Джерело

Новости Днепра