Восени змінилася процедура виплат за загиблих військовослужбовців. Згідно з постановою №1090, в Україні ці виплати нараховуються дещо по-новому. Право на них мають батьки, дружина або чоловік (зокрема цивільні), діти (також усиновлені), онуки, утриманці загиблого.
Одноразова грошова допомога призначається та виплачується членам сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України у розмірі 750 прожиткових мінімумів і виплачується рівними частинами.
Військовий також може сам визначити, кому виплатять грошову допомогу в разі його смерті. Тоді під час оформлення виплат мають врахувати розпорядження, яке залишив боєць. Утім неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатні батьки та дружина мають право на виплату у будь-якому разі, навіть якщо їх не вказали у розпорядженні, — розтлумачує юрист АО «Verity Group» Владислав Лук’яненко.
Якщо один із членів сім’ї відмовляється від отримання одноразової грошової допомоги, її частина розподіляється між іншими членами сім’ї, які мають право на її отримання, рівними частинами.
Згідно з новою постановою, змінилася і процедура виплат сім’ям загиблих військових. Раніше для цього потрібно було подавати дві заяви: до Міністерства ветеранів та місцевого управління соцзахисту. Тепер звернення про грошову допомогу дозволили писати напряму до міністерства. Саме там будуть вирішувати, чи призначити виплату, і одразу перераховуватимуть кошти на рахунок сім’ї загиблого чи пораненого.
Поява одноразових виплат ніяк не скасовує виплати 15 млн гривень родині за загибель військовослужбовця. Нововведення уряду стосується тих військових та їхніх сімей, які не мали статусу військовослужбовця.
Це передбачає постанова №168, саме вона діє під час воєнного стану.
Джерело — Фокус.