Ворог намагається занурити Україну в блекаут: Корбан запропонував рішення для порятунку енергетики

Корбан

Російські окупанти продовжують підступно завдавати ударів по енергетичних об’єктах України, знеструмлюючи водночас цілі області. На відновлення після масованих атак йде кілька днів. Люди втомились від щоденних багатогодинних відключень світла. Як розповів в ефірі «ДніпроTV» голова Штабу оборони Дніпра Геннадій Корбан, передає «Дніпро Оперативний», країна зможе впоратися із цими труднощами за підтримки Заходу.

За словами Корбана, Україні необхідно звернутися до наших партнерів із проханням надати технічні можливості для заміни трансформаторів на стратегічних вузлах. Саме «висока сторона» останнім часом і є ціллю росії.

«Що робить зараз путін, його радники та військові? Їм було легко розібратися в українській енергосистемі, вони мають усі дані, оскільки це будувалося ще за Радянського Союзу. Вони припинили витрачати ракети на невеликі підстанції, вони пішли вибивати підстанції, які беруть генерацію. Атомна станція видає величезну кількість потужності електроенергії. Щоб ця потужність розподілялася і передавалася далі, є вузли. Щойно вибивають ці трансформаторні підстанції, електроенергія нікуди не йде. Тобто ми не можемо приймати генерацію, вона не йде до мережі. Відповідно, якщо вона не йде до мережі, вона не йде по всій Україні», — зазначив Корбан.

Під час останнього масованого ракетного удару росіяни вибили три основні трансформаторні підстанції по «високій стороні»: дві на Львівщині та одну на Запорізькій. Як підкреслив Корбан, того дня постраждала майже вся Україна – настав блекаут. Щоб повернути людям світло, потрібне обладнання.

«Зараз є якийсь резерв у «Укренерго», вони, можливо, змінюють якісь трансфоматорні підстанції високої сторони». Сподіватимемося, що вони можуть попросити у партнерів таке ж обладнання. Можливо, його треба трохи адаптувати під наші мережі. Тут уже не залежить нічого від міської влади, ні від регіональної, бо загальна система розподілу електроенергії нам дісталася від Радянського Союзу. Дивитимемося і боротимемося з цією ситуацією далі», — підсумував голова Штабу оборони Дніпра.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі відновлюють критичну інфраструктуру.

Джерело

Новости Днепра