Вони почесні люди у громаді, а їхні хоругви – перші у строю

 

 

 

 

 

Або як у Білій Криниці шанують команду рятувальників-добровольців

Мешканці Білокриницької громади, що на Рівненщині можуть спати спокійно – вони під надійним цілодобовим захистом команди центру безпеки. А у випадку, якщо сталось щось непередбачуване та неприємне – то знають куди звертатись і де точно допоможуть. Бувають і геть не стандартні та навіть кумедні звернення. Про це далі буде…

Білокриницька громада – це 11 населених пунктів і майже 12 тис. населення.

— Ми завжди намагались бути успішною громадою, – говорить сільський голова Тетяна Гончарук.

Ідея відкрити в громаді Центр безпеки вперше з’явилась у 2017 році. А у грудні 2018 року такий центр уже урочисто відкрили. Це був перший такий центр у західному регіоні країни.

Збудований центр за власні кошти. На той час – це 1,5 млн саме будівництво, 1 млн 700 тис. грн – система витяжки та опалення, 1,5 млн – благоустрій. Тоді ми мали фінансову стабільність.

Нині в центрі безпеки обладнано службові кімнати, місце для відпочинку, навчальні класи, гараж для спецтехніки й навіть дитячу кімнату, де дошкільнят та учнів початкових класів навчають пожежній безпеці через гру.

Рятувальники, поліцейський офіцер громади, фельдшер готові допомогти мешканцям громади у будь-яких проблемах.

 

Команда рятувальників – це 24 добровольці (серед них 4 жінки), мешканці громади. В рамках грантового проєкту, в котрому громада взяла участь, 11 добровольців пройшли тижневе навчання в Польщі. Потім Польща ще провела навчання в Україні.

На тепер – це міцна, добре підготовлена та укомплектована команда, яка може не лише гасити пожежі, а долати будь-які надзвичайні ситуації. Мають також необхідну техніку – два пожежні автомобілі, генератори, дереворізи, пневмоінструменти.

У штаті чотири водії та поліцейський офіцер громади. Медична сестра – теж з-поміж добровольців. Всі ці люди мають основне місце роботи, проте за першим сигналом миттю мчать на допомогу.

— Минулого літа мали таку неприємну ситуацію – в одному із сіл пропала вода в криницях, замулились свердловини. Упродовж місяця наші хлопці-добровольці довозили технічну воду до кожного будинку. Ліквідація різних надзвичайних ситуацій, навіть заміна шиферин, обрізання дерев – це теж обов’язок пожежників-добровольців.

Бувають і кумедні випадки.

— У нас тут по протилежній стороні вулиці працювала станція осіменіння. Приходить чоловік, такий стурбований.
— Ви центр безпеки? Ви всім надаєте допомогу?
— Так, звичайно?
— Я вас дуже прошу, допоможіть. У мене тут пробірка і я загубив пробку, заткніть мені її.

Чоловік перевозив сперму до іншого населеного пункту для рогатої худоби. Він злякався, що не довезе. Пробірку закрили і все завершилось добре. Потомство великої рогатої худоби не постраждало.

— Одна жінка прийшла і каже, що у мене 5 шиферин злетіло з даху, то полагодьте. Сідають хлопці в машину, їдуть і лагодять.

Проте, чи не найчастіше доводиться допомагати постраждалим в ДТП. Адже центр розташований неподалеку траси міжнародного значення Київ-Чоп.

Одним словом, добровільний рух у громаді прижився, люди готові прийти на допомогу в будь-який час доби без ніякої матеріальної винагороди.

А от моральну винагороду мають. У Білій Криниці добровольців -рятівників шанують та поважають.

— Хлопці-добровольці – це почесні жителі громади. Їхні сім’ї звільнені від сплати за сміття, ми їх презентуємо, нагороджуємо до Дня рятівника, дня Незалежності. Вони завжди перші в строю зі своєю хоругвою, – з гордістю розповідає староста громади.

Завдання рятівника-добровольця – першим прибути на місце надзвичайної події та надати первинну допомогу до прибуття спеціалізованого загону.

Мешканці Білої Криниці задоволені наявністю в громаді такого центру. Всі оперативні служби під одним дахом – це ефективний захист громади.

До речі

Подібні практики уже тривалий час успішно діють в Америці, Німеччині, Канаді.

А от чого точно немає в жодній країні світу – це знаменитого білокриницького узвару та грубих коржів з маком.
Спробувати це все можна у другу неділю вересня. У цей день всі одинадцять сіл приїздять у Білу Криницю зі своїми узварами – медовими, на травах, з сухофруктів, близько 20 рецептів. Тут проходить фестиваль узвару.
Варто скуштувати…

                       В Білій Криниці побувала Тетяна Верба

в рамках прес-туру «Громади Рівненщини в умовах воєнного стану. Виклики та досягнення”, організованого Харківським пресклубом

 

Новости Днепра