Вони не тільки їздять, але й плавають: де у Дніпрі можна побачити саморобні автомобілі

Вони не тільки їздять, але й плавають: де у Дніпрі можна побачити саморобні автомобілі Машини як із фантастичних фільмів

Олексій Александров

Хто у дитинстві не мріяв побудувати власний автомобіль? Покерувати “місяцеходом”, автівкою-амфібією або швидше за всіх проїхатися на мотовелосипеді у дворі? Деякі мрійники так далеко заходять у бажанні, створити щось унікальне та неповторне. Що деякі з їх творінь виглядають, як машини з фантастичних фільмів

Виготовлені власноруч машини можна побачити у дніпровського музеї «Машини часу». З 8 грудня тут проходить виставка «Ви це зможете’. Інформатор побував на відкритті та побачив на власні очі автомобілі мрійників. 

 

Як розказав засновник та директор музею Михайло Прудніков, сама назва виставки є відсиланням до радянської телепередачі “Ви це зможете”. У цій програмі на всю країну показували радянських винахідників.

Мотовелосипед. Мрія кожного хлопчика Мотовелосипед. Мрія кожного хлопчика

Михайло розповів, що одним із перших експонатів, які потрапили до музею став саморобний потяг. Його автором є Анатолій Філіпенко. Він працював на Дніпровському тепловозоремонтному заводі “ДТРЗ” та все життя захоплювався моделюванням. Одна з таких моделей потрапила до музею “Машини Часу”.

“Ми почали вивчати, що це за кусок металу до нас попав. І виявилось, що це справжній садовий потяг”, — розповів Прудніков.

Потяг власного виробництва Потяг власного виробництва Мрія кожного залізничника Мрія кожного залізничника

Також зірками колекції стали автомобіль-амфібія “Муравей” та “місяцехід” Лосёнок. Остання отримала назву на честь свого конструктора Івана Лося. Він працював на місцевому підприємстві КБ “Південне” та займався розробкою ракет Р-16.

«Місяцехід» 

Машина має унікальний космічний дизайн і названа “місяцеходом”. Окрім того, в автівці практично всі деталі виготовлені вручну. Корпус також надає моделі деякої космічності. Виготовлений він із титану, алюмінію та нержавіючої сталі. 

Практично всі деталі виготовлені вручну Практично всі деталі виготовлені вручну На 107.3 FM На 107.3 FM

Ще одна зірка колекції — автомобіль-амфібія “Муравей”. Він здатен ні тільки розвивати швидкість до 60 км/год, але й плавати зі швидкістю 15 км/год. Для атмосферності колекцію позначили сигнальними вогнями, як на справжньому кораблі. Оскільки за зовнішнім виглядом автівка нагадує човен, ніж машину. 

Це справжній човен Це справжній човен Салон машини-амфібії Салон машини-амфібії

Як розказав фанат саморобних машин Андрій Воловицький, у Радянському Союзі з 1960-х років багато винахідників збирали автомобілі власноруч. Робити це через нестачу коштів та дефіцит. Окрім того, такий напрям винаходів підтримували з “самих верхів” СРСР. 

Після розпаду Радянського Союзу саморобних автомобілів стало значно менше. Подивитися на експонати власними очима можна за адресою вул. Мандриківська, 44. Виставка “Ви це можете” проходитиме з 8 по 18 грудня. Більш детальну інформацію дивіться тут. 

Раніше Інформатор повідомляв, де у Дніпрі можна побачити унікальний ЗАЗ в одиничному екземплярі. Окрім того, можете ознайомитись, як до Музею історії Дніпра передали бойовий трофей від ворожої БМП-2. Писали ми й про те, що у Дніпрі пройшла виставка ретро-машин.

Фото, відео: Максим Якушев

Джерело

Новости Днепра