Вода для Криворіжжя. Дві гілки водогону «Інгулець — Південне» запустили в роботу

Дві гілки водогону «Інгулець — Південне» запустили в роботу. Це 200 тис м3 води на добу — значить місто і далі буде з водою. Це стратегічно важливий проєкт для стабільного водопостачання міста після підриву окупантами Каховської ГЕС. Дуже складний і масштабний. Магістральний водогін ввели в експлуатацію у тестовому режимі.

Після підриву окупантами Каховської ГЕС торік 6 червня ситуація з водою була критичною. Без водопостачання залишилось 1,5 мільйона людей. Водопостачання Південного водосховища водою з Дніпра, а це вода для 550 тисяч мешканців Криворізької агломерації, припинилося. Перший місяць ситуацію рятувало те, що міська влада заздалегідь зробила максимальний запас води у Південному та Карачунівському водосховищах. Але її вистачило трохи більше ніж на місяць.

 

Тому було прийнято рішення про паралельне будівництво міських проєктів з перекидання води з КРЕСУ та Макортів. До осені було збудовано три водогони та насосна станція. Також було проведено велику роботу з переключення магістральних водогонів на подачу води з Карачунів до тих районів, які раніше забезпечувалися водою з Південного. Ті рішення, як показав досвід, виявилися вірними. Інакше б у 550 тисяч мешканців води не було б із початку серпня. То була велика перемога трудового Кривбасу: працівників «Міськводоканалу», комунальних та промислових підприємств та всіх, хто брав участь у цій величезній роботі.

 

«Але побудована нами тимчасова схема з КРЕСУ та Макортів не може бути постійною – у них немає нормального притоку води, їх ресурс не безмежний. Тому будівництво державного проєкту є вкрай важливим. Плюс це якість води, що надходить людям. Вона не відразу, але протягом кількох місяців повинна покращитися. Можливо, вона не буде такою як рік тому, але точно краще, ніж зі «стоячих» водойм», — зауважив голова Ради оборони О.Вілкул.

 

Роботи над будівництвом водогону йдуть цілодобово, у три зміни. У різні періоди на будівництві працювали понад 1000 людей та близько 500 одиниць техніки. Проблем було багато. На початку будівництва в Україні не було достатньої кількості труб відповідних характеристик. Багато продукції завозили з Румунії, Польщі, інших країн, які допомагали швидко проходити кордон попри всі ці проблеми на кордоні. Також були проблеми з насосами. А на ділянці у місті Нікополь будівельники працюють під постійними обстрілами. Попре це, трубопровід на Нікопольській ділянці повністю влаштовано і загальна готовність об’єкту — 90%.

 

Від імені усіх криворіжців О.Вілкул подякував Президенту України Володимиру Зеленському за підтримку проєкту, Кабінету міністрів України, особисто прем’єр-міністру Денису Шмигалю, віце-прем’єр-міністру Олександру Кубракову, Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури та його керівнику Мустафу Найєму, керівнику Державного Агентства водних ресурсів України Михайлу Янчуку.

 

Попереду — запуск ще двох гілок водогону «Інгулець — Південне». Магістральний водогін — це три ділянки загальною протяжністю 155 кілометрів (в тому числі 10 км – відкритий канал): Інгулець – Південне водосховище (Кривий Ріг), Запоріжжя – Томаківка – Марганець, Марганець – Нікополь – Покров.

 

 

 

 

Джерело

Новости Днепра