Вкрасти за 3 хвилини: у чоловіка шахраї вкрали кошти після фіктивного дзвінка служби безпеки ПриватБанку

Вкрасти за 3 хвилини - кримінал Дніпро

Одного разу ввечері на мобільний мешканця колишнього селища Іларіонове на Дніпропетровщині подзвонив невідомий та представився працівником служби безпеки ПриватБанку. Після цього ви вже знаєте, чим завершився цей дзвінок, проте кожна історія цікава своїми подробицями. Про них читайте в матеріалі «Дніпра Оперативного».
 
Під час розмови фіктивна «служба безпеки банку» розповіла легенду про те, що начебто з карти чоловіка хтось намагається зняти кошти, тому потрібно змінити пін-код карти. Шахраї були дуже переконливі, квапили чоловіка та переконували, що для встановлення нового пін-коду терміново потрібно повідомити дійсний секретний код карти. На що мешканець Яворницького (до 2024 року – селище Іларіонове) погодився та сказав все, що його попросили.

Вже коли жертва злочинця поклав слухавку, то почав сумніватися – чи правильно він зробив, сказавши телефоном пін-код картки. Розвіяти сумніви мав дзвінок до ПриватБанку, але там чоловіка засмутили. Виявилося, що ніхто йому з банку не дзвонив та ніякого пін-коду не просив.

Що зробили шахраї

На запит клієнта у ПриватБанку дали виписку, за якою через 3 хвилини після доленосного дзвінка хтось перевипустив карту на його ім’я у Кривому Розі. Після цього нова кредитка «зажила своїм життям»: з неї зняли 16 тис. грн та почали переказувати кошти. Крім того, злочинці взяли два кредити на смартфони.

Погодьтеся, чоловіка чекала сумна перспектива щомісяця погашати позики, яких він не брав. Тому він звернувся до суду, щоб оскаржити перевипуск картки на своє ім’я.

Що було у суді

Представник ПриватБанку в суді ще раз нагадав, що повідомляти секретні цифри на банківській картці неможна, інакше буде так, як з постраждалим чоловіком. Бо за версією банку, використання картки та всі перекази робилися з відома їх клієнта, а не шахраїв.

Чоловік це заперечив та пояснив, що він того дня працював на машинній станції Регіональної філії «Придніпровська залізниця». Після роботи був удома та фізично не міг бути у Кривому Розі, щоб перевипустити картку. А на його усні прохання заблокувати рахунок та провести розслідування банк не реагував, тож шахрай користувався нею впродовж декількох місяців.

Суддя Жовтневого райсуду у Дніпрі Олександр Антонюк, який розглядав цю суперечку, встановив — кожна дія по картці супроводжувалася авторизацією та введенням пін-коду картки. Такі дані, в ідеальному світі, відомі лише власнику картки, тому у позові чоловікові відмовив. 

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як мешканець Дніпра відправив Iphone та Apple MacBook «Новою поштою», але хтось забрав гаджети з підробленим документом на його ім’я.

Джерело

Новости Днепра