Вислухають, підкажуть і допоможуть. Криворіжці звертаються на Гарячу лінію до психологів

У Кривому Розі з травня 2022 року успішно працює Гаряча лінія психологічної підтримки 0 800 300 265 (щодня з 9:00 до 21:00). Сервіс-лінію для допомоги дорослим і маленьким криворіжцям обслуговують 28 психологів, які пройшли відповідне навчання, щоб надавати кризову допомогу саме телефоном.

За півтора року роботи фахівці надали підтримку понад 2,5 тисячі громадян. Сьогодні заступник міського голови Сергій Мілютін приїхав на зустріч із психологами, щоби подякувати їм і передати вітання від голови Ради оборони Олександра Вілкула та очільника міста Юрія Вілкула, а також від імені всіх криворіжців, які користуються цією лінією.

«Все, що людина робить, залежить від її психоемоційного стану, тому Рада оборони та міська влада ще на початку повномасштабного вторгнення створили таку Гарячу лінію. Ми зібрали професійну групу психологів, яка працює й донині. Це є складовою міської програми, яка включає ще й особливий напрям – роботу з ветеранами війни. Ми проводимо спортивні заходи, працюємо з родинами напряму, надаємо матеріальну допомогу – робимо все, щоб криворізькі родини почувалися комфортно навіть в умовах війни. Окремий напрямок – робота з дітьми, бо ми бачимо, що вони — найбільш чутливі до воєнних реалій. Для них проводимо новорічні, розважальні заходи. Діти теж можуть телефонувати психологам», — пояснює Сергій Мілютін.  

 

Підтримку на Гарячій лінії криворізькі фахівці здійснюють за міжнародними протоколами.

 

«2,5 тисячі дзвінків — це поки що невелика кількість, але порівняно з всеукраїнською лінією, така ж статистика. Інтерес до ментального здоров’я в Україні тільки зароджується на тлі війни, бо той рівень стресу, який відчуває суспільство, суттєво впливає і на доросле населення, і на дітей. Звернення, які до нас надходять, переважно пов’язані з війною. Ці наслідки будуть і надалі впливати на наше ментальне й психічне здоров’я. Здебільшого абоненти дізнаються про нас із пабліків та телебачення. Зараз ми вже отримуємо звернення і з інших міст, не лише з Кривого Рогу», — каже психологиня Юлія Якубовська, консультантка Центру професійного розвитку педпрацівників.

 

У Кривому Розі реалізують комплексний проєкт впровадження психологічної допомоги. Одним із його напрямків є Гаряча лінія, другим – створення мобільних груп психологічної підтримки у місцях надзвичайних ситуацій. Психологи виїжджають на місця прильотів, щоб надати кризову допомогу в той момент, коли людина найбільше її потребує. Крім того, триває організація різноманітних масових заходів для дітей, родин переселенців, військових. Наступний амбітний проєкт для реалізації – з січня запрацюють групи підтримки для жінок військовослужбовців, які перебувають у полоні.

 

Не впадайте в розпач, звертайтесь! Гаряча лінія психологічної підтримки 0 800 300 265 працює щодня з 9:00 до 21:00.

 

Джерело

Новости Днепра