Українці, які досягли призовного віку та зараз перебувають за кордоном, зобов’язані ставати на військовий облік у дипломатичних установах.
Про це йдеться в ухваленому урядом 30 грудня Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Згідно з документом закордонні дипломатичні установи України:
- інформують громадян, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, про початок чергового призову громадян України на строкову військову службу;
- сприяють поверненню військовозобов’язаних та резервістів в Україну в разі проведення мобілізації та у воєнний час (в особливий період);
- повідомляють у семиденний строк з дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем перебування їх на військовому обліку;
- ведуть військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, за відповідним списком. Список зберігається в закордонній дипломатичній установі України протягом п’яти років.
Якщо громадянин України перебуває за кордоном не більш як три місяці, він може не ставати на військовий облік.
«Призовники, військовозобов’язані та резервісти, які виїжджають за кордон на строк до трьох місяців, з військового обліку не знімаються», — йдеться у документі.
У разі виїзду з України на строк більше трьох місяців військовозобов’язані чоловіки мають стати на військовий облік за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України.
Українці повинні особисто звернутися до закордонної дипустанови України в семиденний строк із дня прибуття до нового місця проживання.
З собою потрібно мати паспорт громадянина України та відповідні військово-облікові документи.