У Кривому Розі стартував новий проєкт для бахмутян «Соціальна шафа». Відсьогодні у 15-ій бібліотеці за ґрантові кошти переселенці можуть знайти для себе необхідні одяг, взуття, речі, іграшки.
Проєкт запустили завдяки підтримці влади Кривого Рогу, благодійного фонду «Альянс громадського здоров‘я», БФ «Громадське здоров‘я», купі інших добровільних помічників.
«Його написали і задіяли в життя фахівці управлінь економічного розвитку та культури Бахмутської міської ради, студенти. Надзвичайно важливий проєкт з»єднав проблеми бахмутян, людей літнього віку, дітей. Реалізувати нам його допомагає ваше місто і небайдужі криворіжці», — говорить очільник Бахмутської військової міської адміністрації Олексій Рева.
Проєкт – один з кількох, які реалізують по всій Україні.
«Є кілька програм, які допомагають знедоленим, сиротам, людям похилого віку, тим, хто дуже потребує операцій. Зараз займаємось виділенням ділянок, де за рахунок донорів будуватимуть житло для наших переселенців», — каже Олексій Рева.
У Кривому Розі сьогодні мешкає 85 тисяч нових криворіжців. Це люди, які через війну вимушено залишили свої домівки, міста, села і приїхали до Кривого Рогу.
«До кожного з них ми намагаємось знайти свій індивідуальний підхід, допомогти. В тому числі разом з керівництвом громад, які переїхали, створюємо хаби. Один з таких — «З Бахмутом у серці». Насправді Бахмут в серці кожного українця. Тут люди отримують психологічну, соціальну, гуманітарну допомогу. Діти займаються англійською, з дорослими працює Центр зайнятості. Робимо все, щоб насправді було все «з Бахмутом в серці» але і з Кривим Рогом теж», — наголошує заступник міського голови Сергій Мілютін.
Марина Погорєлова — відповідальна за центр підтримки мешканців Бахмутської міської територіальної громади. Саме їхній осередок «З Бахмутом у серці» допомагає людям отримати все необхідне в таких просторах – від продуктів до одягу, речей першої необхідності, психологічної та юридичної допомоги. Ті, хто два роки тому масово тікав з рідного міста, змушений був залишити там усе. Тепер люди будуть своє життя практично з нуля.
«Нині у місті мешкає понад пів тисячі сімей, всього 1250 осіб. З них близько 70 дітей. Дехто з них продовжує дистанційно навчатись у рідних школах, розкиданих тепер по всій Україні. Решта вчиться у закладах Кривого Рогу, відвідують дитсадки. Бахмутяни успішно інтегруються у вашу громаду. Більшість з них офіційно працевлаштовані. Тому проєкт, спрямований на оновлення і відбудову «Соціальної шафи», для нас є надзвичайно важливим», — каже Марина Погорєлова.
Відкриття проєкту співпало із з святом для юних бахмутян. Провести його допоміг благодійний фонд «Слав‘янське серце».