В Україні 2022 року через повномасштабну війну курортний сезон влітку був провальним. Частина морських курортів — в окупації, а ті, що знаходилися на підконтрольній Україні території, були небезпечні для відпочинку через постійні обстріли та мінування прибережної зони. Єдиним виходом тоді був відпочинок на заході країни, де було спокійно і безпечно. Але останнім часом наступ українських військ активізувався і з кожним днем звільняється все більше населених пунктів. Одним із найбільших досягнень ЗСУ стало звільнення правобережної частини Херсонщини. Тому є великі надії, що літо 2023 року ми зустрічатимемо на морі та у вільній Україні. Можливо навіть із Кримом у складі.
Але після війни гаманці українців навряд чи матимуть змогу потягнути дорогий відпочинок. Тому пропонуємо вам ознайомитися з невеликим списком морських курортів Одеської та Миколаївської областей, які сьогодні не дуже популярні, відповідно, і ціни там набагато нижчі, ніж на розкручених морських курортах. Про це повідомляє Дніпро Оперативний з посиланням на УНН.
Лебедівка
Лебедівка — невелике село на Одещині, яке оточують широкі степи та соснові ліси, а узбережжя з двох сторін омивається Чорним морем та лиманом Бурнас.
Завдяки поєднанню морського та лісового повітря, а також випаровуванню солей лікувального лиману, проведення часу тут стає не тільки приємним, а й корисним для здоров’я.
Вихід до моря на цьому курорті стрімкий. По всій береговій лінії тут розташовані урвища. Через це шлях до моря не зовсім комфортний та безпечний. Крім того, через урвища пляжі тут досить вузькі, але практично завжди безлюдні. Хіба що в пік сезону в центральній частині може бути тісно.
Інфраструктура розвинена слабко. Є кілька магазинів, кафе, ринок та аптека. Вибір житла досить різноманітний: від наметів у кемпінгу до просторих котеджів. І ціни не кусаються.
Тому, якщо ви хочете відпочити від повсякденної метушні та як слід розслабитися, то вам потрібно їхати саме сюди.
Катранка
Катранка — це ще одне мальовниче місце на Чорному морі, де можна спокійно відпочити та отримати заряд бадьорості та енергії на рік уперед.
Вихід до моря тут не простий, оскільки його із селищем розділяє озеро Джантшейське. Для того щоб потрапити на пляж, доведеться пройтися містками або насипною дамбою.
Оскільки курорт знаходиться далеко від промислових центрів, море та пляж тут дуже чисті.
Житло можна зняти у приватному секторі чи на базі відпочинку. І коштуватиме воно вам у рази дешевше, ніж на найвідоміших курортах.
З інфраструктури є магазини та кафе, зали для гри в більярд та настільний теніс. Ну а ввечері можна потанцювати на дискотеці. Пляжних розваг немає. Єдине – на деяких ділянках пляжу здаються в оренду парасольки та шезлонги.
Цей курорт був би ідеальним для спокійного відпочинку, якби не одне «але». Дістатися сюди вкрай проблематично. Дороги, що ведуть до Катранки, дуже погані. Тому своєю машиною доїхати сюди складно, а громадський транспорт ходить сюди вкрай рідко.
Сергіївка
Сергіївка славиться не лише як морський курорт, а й як бальнеологічний та кліматичний.
Селище лежить на березі багатого на лікувальні грязі та ропу Будакського лиману. Також тут є близько 50 свердловин із лікувальною водою. Лікувальним тут вважається повітря. Оскільки воно поєднує в собі нотки морського, степового, а також насичений киснем через велику кількість дерев та зелених насаджень.
Вибір житла у Сергіївці досить широкий. Можна зняти квартиру подобово або оселитися в пансіонаті або міні-готелі.
На жаль, до моря шлях не близький, і він веде через лиман. Тому доведеться йти мостом пішки близько кілометра або плисти на катері.
Піщані пляжі та кришталево чисте море – це те, чим ще може похвалитися цей курорт. Проте пляжна інфраструктура тут не розвинена. Тому покататися на банані чи орендувати шезлонг буде проблематично.
У селищі, як і на території санаторіїв, є кафе та їдальня. Також працюють кілька магазинів та барів.
З розваг гостям пропонують покататися на вейкборді або зайнятися кайтсерфінгом. Але один з найцікавіших заходів, це екскурсія до Аккерманської фортеці. Тривалість поїздки становитиме близько 30 хвилин в одну сторону. Але воно того варте. Оскільки це визначна пам’ятка оборонної середньовічної архітектури, якій понад 700 років. І вона дуже добре зберіглася. Тож туристам буде на що там подивитися.
Ви зможете побувати в 3 з 4 дворів форту: Генуезький замок, Гарнізонний двір і Цивільний двір.
У фортеці регулярно проводяться міські, регіональні, національні та міжнародні фестивалі та свята.
Але варто враховувати той факт, що для екскурсії фортецею слід виділити не менше 3-4 годин. Пробігтися за кілька хвилин і побачити все явно не вдасться.
Санжійка
Санжійка — це курортне селище в Одеській області, яке славиться чудовими краєвидами та тишею. Адже приїжджають сюди, як і на інші маловідомі курорти, заради спокійного відпочинку далеко від натовпу людей та повсякденної метушні.
Пляжі та море тут чисті та практично завжди безлюдні. А ось шлях до моря не дуже комфортний. Оскільки по всьому узбережжю тягнуться високі глиняні урвища. Тому відпочивальникам доводиться спускатися до пляжу крутими сходами або стихійними стежками.
Пляжної інфраструктури та місць для розваг тут немає. У селищі працює лише кілька магазинів та кафе, а також аптека.
Вибір житла досить непоганий. У Санжійці є бази відпочинку, міні-готелі, гостьові будинки та кемпінги. Також можна винайняти кімнату у місцевих. І ціни при цьому досить приємні.
Курортне
Курортне — невелике селище, розташоване на чорноморському узбережжі Одеської області. Його омивають два водоймища: з південно-західного боку Чорне море, на північному сході — Шаболатський лиман.
Вихід до моря не зовсім комфортний та безпечний через урвища. Туристам доводиться спускатися сходами з висіченими сходами або пологими спусками. З дітьми це робити особливо незручно. Але саме море і пляж обов’язково порадують своєю чистотою і малолюдністю.
Із житлом проблем не буде. Оскільки у Курортному є бази відпочинку, готелі, приватні садиби та навіть кемпінг. І все за досить демократичними цінами.
Основна інфраструктура зосереджена у «Верхній» частині Курортного. Там є магазини, ринок, аптека та кілька кафе.
Розважальних закладів немає, пляжна інфраструктура також відсутня. Тому цей курорт найбільше підходить для тихого та спокійного відпочинку, далеко від галасливих міст.
Лугове
Лугове — невелике курортне село Миколаївської області. Воно не так відоме, як сусіднє Коблево, але більш розвинене, ніж перелічені маловідомі курорти.
Тут дуже чисте море та просторі пляжі зі змішаним покриттям. Центральний пляж найрозвиненіший. Тут є всі необхідні блага: від туалетів та роздягалень до атракціонів. Поруч працюють кіоски з вуличною їжею, а вечорами — бари та дискотеки.
Вибір житла досить різноманітний. У селищі працюють бази відпочинку, міні-готелі, кемпінги та наметові містечка. Орендувати житло можна як ближче до моря, так і подалі в центрі селища. Але й ціна на нього буде значно нижчою.
У Луговому працює багато кафе та їдалень, велика кількість магазинів, є аптеки. У багатьох торгових точках можна розрахуватися карткою, що значно полегшує перебування на курорті, оскільки банкоматів тут немає.
У селищі працюють кінозали та нічний клуб. Також відпочивальникам пропонують пограти у пляжний волейбол, більярд чи настільний теніс. Крім того, можна відвідати декілька екскурсій.
Рибаківка
Рибаківка — невелике курортне село в Миколаївській області, на околицях якого є сосновий ліс. Цей курорт вважається одним із найстаріших у Миколаївській області. Тут є унікальне грязе-сольове озеро Солонець-Тузли.
Берег чистий і пологий, море тепле. За 4 км від берега розташований легендарний острів Березань, куди можна поїхати з екскурсією.
Інфраструктура:
- магазини, кафе, ресторани;
- ринок – курортні товари та продукти;
- бари, дискотеки, більярд, кінотеатр Dolby Digital;
- луна-парк, водні атракціони на пляжі;
- пошта, відділення зв’язку, пункти обміну валют;
- банкомати, відділення банків
Для проживання є бази відпочинку, міні-готелі, пансіонати та котеджі. Ціни доступні.
Також цей курорт славиться великою кількістю дитячих літніх таборів. Рибалка підійде як для тихого сімейного відпочинку, так і активного молодіжного.
Острів Зміїний
Острів Зміїний — до війни це було найбільш маловідоме місце для відпочинку з усіх перелічених вище. Дістатися сюди дуже важко, оскільки від суші його відокремлює 37 км. Чорного моря.
Раніше тут було селище Біле, де переважно жили вчені, прикордонники та технічний персонал маяка. Але з початком повномасштабної війни острів був захоплений військами росії. Він зазнав ракетних ударів, через що селище було фактично знищене. На щастя, ЗСУ змогли звільнити острів від загарбників, і тепер Зміїний фактично є місцем військової слави України.
Незвичайно те, що вчені не раз намагалися посадити на острові дерева, але вони не приживалися. Єдине місцева рослинність – це степові трави. З деревних культур прижилися лише кілька акацій та фруктових дерев, які висадили безпосередньо біля будівель – вони прикривали менші рослини від солоної морської піни та пекучого повітря.
Раніше сюди приїжджали на екскурсії із Вилкового. Але після бомбардувань та окупації про поїздку цивільних на острів мови йти не може. Однак ми не перестаємо вірити і сподіватися, що до літа 2023 острів все ж таки можна буде відвідати і помилуватися неймовірними морськими пейзажами.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, як батькам-переселенцям оформити допомогу на новонародженого.