У Дніпрі продовжують допомагати мешканцям житлових будинків, які були понівечені внаслідок ворожих обстрілів. Однак у міськраді зазначають, що форма даної допомоги залежить від типу управління цими будинками, передає «Дніпро Оперативний».
Як пояснив начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради Владислав Макарець, у разі надзвичайних ситуацій місто має можливість надавати допомогу будинкам з комунальною формою управління або тим, де створено ОСББ та житлово-будівельні кооперативи (ЖБК). За його словами, саме таким будинкам департамент може безперешкодно забезпечувати проведення ремонтних робіт.
Однак для будинків, які перебувають під приватним управлінням, отримання такої допомоги недоступне. У місті вже було декілька випадків, коли таким будинкам доводилося створювати ОСББ чи ЖБК, аби отримати допомогу на відновлення від міста.
У випадку з будинком в Індустріальному районі, де вибило вікна, після створення ОСББ жителям усе відновили. Натомість будинок на вулиці Алана Шепарда досі має вибиті вікна, оскільки його мешканці відмовилися від створення ОСББ чи житлово-будівельного кооперативу. Схожа ситуація склалася з чотирма будинками, які обслуговуються приватними управителями: після спілкування з мешканцями два будинки вже створили ОСББ. Отже, роботи з відновлення пошкоджень уже розпочаті — вікна забиті, покрівлю закрили, а згодом планують повністю замінити покрівлі та вікна. Два інші будинки поки що вагаються, — додав Владислав Макарець.
Загалом внаслідок російських атак у 2024 році в Дніпрі понівечено 71 будинок. У більшості з них вибиті вікна замінили на металопластикові. За рік у таких будинках встановили 800 вікон, ще 500 будуть встановлені незабаром на об’єктах, які постраждали після останніх обстрілів.
Серед пошкоджених будинків п’ять перебувають під приватним управлінням компаній «ТОВ Аварійна Сервісна Служба» та «ТОВ ЖСК «ПРОСПЕКТ», у зв’язку із цим вони не можуть розраховувати на допомогу з боку міста у відновленні. Такі будинки можуть вирішити дане питання двома способами: перейти під управління комунального підприємства або створити ЖБК чи ОСББ.
Нагадаємо, раніше ми писали про результати інспекційного об’їзду чергового по місту у Дніпрі 5 листопада. Також на нашому сайті можна дізнатися, як жителю Дніпра взяти участь у бюджетних слуханнях.