Власники собак і котів по всій країні повинні готуватися до важливих змін у законодавстві, які стосуватимуться реєстрації їхніх улюбленців. Детальніше про нововведення розповість «Дніпро Оперативний».
Нагадаємо, раніше ми вже писали, що з 2025 року на базі державної цифрової платформи Дія.Engine в Україні запрацює Єдиний державний реєстр домашніх тварин. Завдяки новим правилам планується знизити ризики поширення небезпечних хвороб серед тварин, а також сприяти формуванню культури відповідального утримання тварин в Україні відповідно до європейських норм.
На початковому етапі проводилося авторизування ветклінік. Відтепер стала доступною реєстрація тварин.
Як це працюватиме?
У реєстрі зберігатимуться дані про кличку, стан здоров’я, місце проживання, щеплення, стерилізацію тварини, а також контактна інформація її власника. Отримані дані використовуватимуться для аналізу чисельності тварин і контролю за станом їхнього здоров’я.
Нова система відсьогодні, 12 травня, запрацювала у столиці. Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації. Тепер власники собак без виключень зобов’язані зареєструвати свого улюбленця через ЦНАП. Стосовно котів — внесення данних до реєстру є добровільним.
Насамперед це питання безпеки, адже в разі втечі тварини наявність реєстраційних даних значно підвищує шанси оперативного повернення її додому, — зауважив директор КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Сергій Сабуров.
Директорка Департаменту надання адміністративних послуг виконавчого органу Київської міської ради Наталія Шамрай уточнила, що реєстрація собак була обов’язковою в Києві ще з 2007 року. Однак тепер процес реєстрації стане значно зручнішим і доступнішим.
Треба з собою мати песика це обов’язкова вимога. І тому, прогулюючись містом зі своїм песиком, якщо ви натрапите на центр надання адміністративних послуг, то можете зайти і внести дані про свого улюбленця. Якщо у вас за наявності з собою буде паспорт, там, де відмічена вакцинація, це буде дуже добре. Загалом, подання заявки дуже легке, швидке, — сказала Наталія Шамрай у коментарі для «Київ24».
Як зареєструвати тварину та вартість послуги
Щоб зареєструвати свого чотирилапого друга власники мають подати заповнену форму №1 та квитанцію про оплату послуги. Після цього кожній тварині присвоюють унікальний номер, а її власнику видають офіційне реєстраційне посвідчення, яке підтверджує право власності.
Вартість реєстрації складає 210 гривень.
У перспективі нові правила будуть запроваджені по всій Україні.
Нагадаємо, раніше ми вже розповідали, як КП «Зооконтроль» у Дніпрі допомагає зраненим війною тваринам. Також повідомляли, що уряд уперше встановить чіткі правила подорожей із тваринами.