В Україні з’явиться електронна гривня: процес хочуть прискорити

596b9dfb3992df8a26c8c8833034df1d

В Україні планують пришвидшити процес розвитку електронної гривні. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю РБК-Україна, повідомляє «Дніпро Оперативний».

За законодавством, пілотний проект має стартувати у 2024 році, але Федоров зазначає, що хочуть запустити вже в цьому році. Також він наголосив, що написав лист до Нацбанку про пришвидшення процесу розвитку електронної гривні.

«За законодавством, в 2024 році НБУ вже має запустити пілоти, але ми хочемо запустити вже в цьому році, а не відкладати на наступний. Тому йде комунікація з Нацбанком і бізнесом, це теж безповоротно відбудеться», — сказав міністр цифрової трансформації.

Що таке електронна гривня?

Електронна гривня – це ще одна форма грошової одиниці України, яка буде прямим зобов’язанням центрального банку. Вона буде доповненням до існуючих форм грошей — готівкової та безготівкової форм. НБУ презентував проект 28 листопада. Її ключове призначення – ефективне виконання всіх фінансових функцій.

Потрібно розуміти, що е-гривня – не криптовалюта. Емісія цифрової валюти централізована, а криптовалюти – децентралізована. На відміну від того ж біткоїну, курс е-гривні буде стабільним і рівним звичайній гривні.

Ініціатором створення цифрової гривні є засновник української криптобіржі Kuna Михайло Чобанян та розмови про неї розпочалися ще у травні 2016 року.

Після пропозиції Чобаняна про створення української цифрової гривні Нацбанк створив групу, залучив різних фахівців. Передбачається, що цифрова гривня використовуватиметься виключно в онлайні. Це валюта для світу блокчейну, метавсесвіту та цифрової економіки.

Як електронну гривню можна буде використати?

Електронними грошима можна буде розплачуватись за послуги, проводити безготівкові розрахунки, надсилати на інші рахунки. При купівлі товарів е-гривня пересилатиметься з одного гаманця на інший без міжбанківських переказів, додаткових комісій та платежів.

Цифрові гроші допоможуть зміцнити монетарний суверенітет та посилити здатність регулятора підтримувати стабільність курсу.

Цифровий гаманець може з’явитися у кожного українця в «Дії», звідти можна буде оплачувати покупки, «фопам» автоматично сплачувати е-гривнями податки та мита. Державі це допоможе унеможливити елементи корупції.

Електронні гроші – безпека країни

Електронна гривня зможе прибрати залежність громадян від банківських карток Visa та Mastercard, оскільки якщо ці картки з якихось причин перестануть працювати, в Україні буде паралізована вся торгівля. Цифрова гривня зможе врятувати ситуацію.

На думку Чобаняна, цифрова гривня – це елемент цивілізованого майбутнього, яке може наступити в Україні найближчими роками. Особливо після війни країну треба відновлювати сучасними способами, включаючи економіку.

Нагадаємо, раніше Михайло Федоров розповів, чи вручатимуть повістки у додатку «Дія».

Джерело

Новости Днепра