В Україні з’явилась пам’ятна монета, присвячена Григорію Сковороді: як вона виглядає

В Україні з’явилась пам’ятна монета, присвячена Григорію Сковороді: як вона виглядає Монета присвячена 300-річчю Григорія Сковороди

Олексій Александров

У вівторок, 22 листопада, Національний банк України ввів пам’ятну монету “Сад божественних пісень”. Вона присвячена 300-річчю відомого українського поета Григорія Сковороди. На ній вигравіювана одна із відомих цитат педагога “Світ ловив мене, та не спіймав”.

Монету номіналом 20 гривень випустили накладом 2500 одиниць. Повідомляє Інформатор із посиланням на Нацбанк. 

На лицьовій стороні моменти зображено — малий Державний герб України, рік карбування — 2022 та написи “Україна”. Праворуч проілюстрований кошторис 20 та графічний візерунок гривні. 

Наклад монети 2500 одиниць Наклад монети 2500 одиниць

Як писав Інформатор Україна, основна композиція протилежній стороні монети — фонтан, над ним вище видно дерева й рядки зі збірки Сковороди “Сад божественних пісень”. На реверсі зображений малюнок: під деревом сидить юнак, поряд із ним лежить розгорнута книга (символічний світ Сковороди). 

Обабіч юнака проілюстровані дзеркальні постаті, які намагаються ухопити філософа, а також напис півколом — “Світ ловив мене, та не спіймав”. 

Окрім того, Нацбанк нещодавно представив першу пам’ятну медаль із серії міста-герої України. Першу відзнаку отримав Херсон. Також планується випуск ордена для наступних міст-героїв: Харкова, Маріуполя, розстріляній Київщині (Бучі, Гостомелю, Ірпеню), Чернігову, Волновахи, Миколаєва, Охтирки.  

Раніше Інформатор писав, чи підвищать в Україні зарплатню і пенсії у 2023 році. Також читайте, як отримати грошову допомогу в разі бойового поранення. Окрім того, ми писали, що українці тепер не зможуть переказувати гроші з гривневих карток на закордонні.

Джерело

Новости Днепра