Держава відновила фінансування програми «Прихисток». У Кривому Розі наразі нею користуються понад тисячу місцевих мешканців, які прихистили переселенців.
Проєкт «Прихисток» в Україні запрацював восени 2022 року. Тоді десятки тисяч людей змушені були тікати від війни і окупації. Тим, хто мав вільне житло і був готовий надати його тимчасово переміщеним особам, запропонували компенсацію.
Простіше кажучи, за переселенців держава почала доплачувати. По 470 грн за одну людину, але за умови, що господарі житла не беруть з них орендної плати, — пояснює начальниця відділу міського департаменту соцполітики Марина Беркова.
«З вересня 2022 року програму «Прихисток» вели міжнародні партнери. Але через зменшення фінансування, у вересні цього року проєкт тимчасово призупинили. Тому криворіжці, які розмістили у своїх домівках ТПО, компенсації не отримали. Буквально вчора, враховуючи соціальну значимість проєкту, Офіс президента спільно з Міністерством реінтеграції, домовились про продовження фінансування цього програми до кінця поточного року», — говорить пані Марина.
У міському департаменті соцполітики звертаються до криворіжців, які мають право на компенсацію, терміново подати заяви на її отримання за вересень. А з 1 по 5 листопада – за жовтень цього року. Звертатися слід до районних управлінь праці та соцзахисту населення за місцем розташування житла.
«Власники приміщень, які щойно розмістили у себе переселенців, також можуть звернутися за отриманням компенсації. Але спочатку вони мають підтвердити, що насправді мають у своєму житлі внутрішньо переміщених осіб. І лише після цього звернутися за компенсацією», — уточнила Марина Беркова.
З початку діє програми «Прихисток» на таких умовах житло переселенцям надали 450 криворіжців. Потім кількість отримувачів компенсації зросла до приблизно 3 тисяч. Сьогодні в програмі залишилось 1100 осіб.
«Причина – банальна. Люди повертаються до своїх місць проживання», — пояснила фахівець.