В Україні хочуть запровадити нові штрафи для пішоходів: за що каратимуть

Пешеход

В Україні пішоходів хочуть штрафувати за пересування у темний час доби без світловідбивних елементів на одязі. Відповідний проект закону вже внесли до Верховної Ради, передає «Дніпро Оперативний».

Він вносить зміни до ст. 127 Кодексу України про адміністративні порушення.

За рух пішоходів у темний час доби по проїжджій частині без світловідбиваючих елементів (жилетів, наклейок чи смуг) пішоходу доведеться сплатити штраф у розмірі 255 гривень.

«Непідпорядкування пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїжджої частини в невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, пересування ними по краю проїжджої частини або по узбіччі в темний час доби або в умовах недостатньої видимості без використання світлоповертаючих елементів (стрічок, наклейок, жилетів і т.п.) або без перебування в одязі, що має світловідбиваючі елементи, невиконання інших правил дорожнього руху — тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», — йдеться у проекті закону.

Зазначимо, що в Україні світловідбиваючі елементи на одязі стали обов’язковими для пішоходів ще у 2020 році, проте покарання за їхню відсутність у темний час доби не було передбачене.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в Україні вранці стався землетрус.

Джерело

Новости Днепра