В Україні хочуть заборонити цигарки з капсулою, IQOS та GLO

В Україні хочуть заборонити цигарки з капсулою, IQOS та GLO В Україні хочуть посилити заходи щодо зменшення куріння

Софія Скорик

В Україні хочуть заборонити ароматизовані тютюнові вироби. Зокрема, мова йде про цигарки із капсулами та електронки. Відповідний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді 20 квітня. Так, нардепи хочуть посилити заходити щодо зменшення паління в країні. 

У пояснювальній записці йдеться, що згідно з дослідженнями КМІС, у 2019 році тільки 1% українців користувався електронними цигарками. А у 2022 році — 7%. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна

Зазначається, що тютюнові вироби зі смако-ароматичними добавками швидко поширюються саме серед молоді 18-29 років. Ба більше, такі вироби заохочують до початку вживання тютюнових виробів. Міжнародні дослідження показуються, що 80% дітей, які курили у віці 12-17 років, починали саме з ароматизованих тютюнових виробів. 

Наприкінці 2016 року, після появи електронних цигарок на ринку України, вперше за 10 років відновилась динаміка зростання вживання тютюнових виробів. Тому законопроєкт №9227 пропонує заборонити оптову й роздрібну торгівлю та імпорт для продажу на території України: 

  • новітніх тютюнових виробів з характерним запахом та/або смаком диму (сюди мають потравити IQOS, GLO та інші електронні цигарки — ред.);
  • новітніх тютюнових виробів, що містять смако-ароматичні добавки у будь-яких компонентах, таких як фільтр, папір, упаковка, капсула або мають будь-які технічні характеристики, що дозволяють змінювати запах чи смак сигарет, тютюну для самокруток або інтенсивність диму.

Нагадаємо, лікарка із Дніпра зазначила, що небезпечніше: цигарки, вейпи чи електронні сигарети. Писали ми й про те, як виявити залежність від цигарок та кинути палити. Також читайте, в Україні з 11 липня буде заборонено будь-яке паління у громадських місцях.

Джерело

Новости Днепра