В небі над Києвом бачили потужний спалах: версії та меми

В небі над Києвом бачили потужний спалах: версії та меми Українці зробили меми про суперспалах, який бачили в небі над Києвом

Інформатор Дніпро

19 квітня, близько 22:00, над Києвом зафіксували потужний спалах та звук, схожий на грім.  Причини називали різні. Так, керівник ОП Андрій Єрмак написав про роботу ППО, але пізніше пост він видалив.

Однією з версій було падіння супутника NASA. Втім, і її спростували. Експерти схиляються до того, що то міг бути різновид метеора. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.

Що кажуть в NASA

Представник NASA у коментарі BBC сказав, що у момент суперспалаху супутник, який мав впасти на Землю, все ще був на орбіті. Його траекторію постійно відслідковували. Тож суперспалах не був пов’язаний з падінням космічного апарату. 

Робота ППО?

У командуванні Повітряних сил ЗСУ відкинули теорію про те, що спалах пов’язаний з роботою ППО. Там зазначили, що на тому напрямку не було ніякої загрози з боку ворога.

“За попередньою інформацією, спалахи над містом Київ близько 22:30 пов’язані із падінням супутника/метеорита (уточнюється). На даний час загрози застосування противником засобів повітряного нападу на цьому напрямку немає. Протиповітряна оборона в готовності!” – написали в Повітряних силах.

Метеор

Головний центр спеціального контролю повідомив, що над столицею під час суперспалаху зафіксували “високоенергетичну акустичну подію”. Епіцентр його був у Київській області. Подію пов’язали зі входом космічного тіла в щільні шари атмосфери.

До обговорення приєднався і космічний проєкт, що займається відслідковуванням та аналізом космічних явищ. Його представники відмітили, що то точно не був супутник NASA, бо у той час він навіть не проходив би над нашою країною. 

“Більше схоже на болід (різновид метеора. – ред.). Чекаємо більше інформації від спеціалістів по навколоземних об’єктах”, – зазначили в The Alpha Centauri.

А в Державному космічному агентстві України припускають, що це був наслідок падіння метеориту з потоку Лірид. 

Спалах бачили в Білорусі

Дане явище помітили не тільки на півночі України. У білоруських містах Мозир та Гомель його також змогли побачити і навіть зафільмувати. Але через відстань там було видно лише частку від суперспалаху.

Спалах було видно за межами країни Спалах було видно за межами країни

Реакція українців

Практично одразу після події у соціальних мережах почали поширювати меми про неї. Інформатор Україна зробив підбірку з них. Командування Повітряних сил ЗСУ закликало не використовувати їхню символіку для створення мемів.

Саме цей мем не сподобався командуванню Повітряних сил ЗСУ Саме цей мем не сподобався командуванню Повітряних сил ЗСУ Теж хотілося б подивитись меми прибульців? Теж хотілося б подивитись меми прибульців? Кримський міст побудований незаконно Кримський міст побудований незаконно Вслід за російським кораблем Слідом за російським кораблем Жарти торкнулися і ЗРК Patriot, які нещодавно отримала Україна Жарти торкнулися і ЗРК Patriot, які нещодавно отримала Україна Повістки отримають усі Повістки отримають усі Речник Повітряних сил Юрій Ігнат, який завжди пояснює, що відбувається в українському небі Речник Повітряних сил Юрій Ігнат, який завжди пояснює, що відбувається в українському небі Україні потрібна зброя Україні потрібна зброя Пояснює, звідки готувалося Пояснює, звідки готувалося «нападєніє» Перевірка ЗСУ Перевірка ЗСУ «Ученія» — це виправдання всіх окупантів, які воюють проти України

Згадали Згадали «народний супутник» Робили й опитування Робили й опитування

Раніше ми писали про метеоритний дощ Ліриди. Також читайте про гібридне сонячне затемнення. Крім цього, Інформатор писав, що дніпряни могли спостерігати “парад планет”. 

Джерело

Новости Днепра