В Дніпрі розповіли, як під час блекауту вдалося уникнути транспортного колапсу

Транспортники с Филатовым

На минулому тижні через російські обстріли по всій Україні зникла електроенергія. Перед транспортниками Дніпра постали одразу декілька важливих завдань. Як вони працювали під час блекауту, розповість «Дніпро Оперативний» із посиланням на міськраду. 

Транспортникам потрібно було подбати про пасажирів, оновити логістику на дорогах та дати раду зупиненому електротранспорту. І все це — не маючи між собою нормального зв’язку. 

Транспортники Днепра

«Колеги впоралися дуже добре. Працювали всі, були на своїх місцях. Не було зв’язку, не було інтернету. Та ми відшукували якусь можливість, щоб організувати все це», — каже центральна диспетчерка міськелектротранспорту Любов Глиняна.

На дорогах Дніпра під час вимкнення електроенергії залишилося 220 тролейбусів і трамваїв. Аби уникнути транспортного колапсу, за годину їх прибрали з мостів, перехресть і віадуків. Далі цілу ніч електротранспорт забирали з решти вулиць та проїздів. Назад до депо його відвозили вантажівками і автобусами. 

Водії автобусів швидко стали до роботи та встигли розвести всіх пасажирів до десятої вечора. 

«Ми живемо своєю роботою. Це наш обов’язок. І в нього входить перевезення людей — незалежно від того, чи йде дощ, чи сніг, чи летять ракети», — каже один із перевізників Олександр.

Филатов

Майже дві доби без перерви по місту працювали близько пів тисячі транспортників — водії, аварійні бригади, диспетчери та енергетики. У метро працівники виводили по декілька сотень пасажирів із вагонів, що зупинилися посеред тунелів.

Також важливим завданням було відкачування води у метро: з найглибших станцій та з майданчиків, де до повномасштабного вторгнення рф тривало будівництво метро. Із цим допомогли генератори. 

Филатов и транспортники

Мер Дніпра Борис Філатов, який днями зустрівся з комунальниками, аби подякувати їм за швидке відновлення опалення і водопостачання, також передав транспортникам міста подяки від всієї територіальної громади. 

«У нас немає різниці між працівниками комунальної та приватної сфери. Усі діяли як єдиний кулак. І далі працюватимемо. Тільки до Перемоги — всі разом», — сказав Філатов.

Нагадуємо, раніше ми повідомляли, що через відключення електроенергії у Дніпрі не працюватиме електротранспорт.

Джерело

Новости Днепра