Установлювати модульні укриття чи будувати нові в Павлограді не планують

В Павлограді немає загальнодоступних сховищ для масового укриття населення

За інформацією відділу цивільного захисту населення міської ради в місті 31 захисна споруда, що може вмістити близько 17 тис. осіб. Проте всі вони є відомчими та знаходяться на території підприємств. Тому під час тривоги павлоградці використовують підвальні приміщення, або ж дві стіни.
Встановлювати в місцях скупчення людей мобільні укриття (на зупинках, в дитячому парку, зонах відпочинку) міська влада не планує.

— Я відмовився від таких укриттів, тому що жодна організація, яка робить ці блочні укриття, не дає сертифікат на безпеку, не дає ніякої гарантії. Інше проблемне питання — я бачив у Дніпрі на що вони перетворюються, через тиждень туди неможливо зайти. Я не бачу необхідності в тому, щоб їх придбати, — сказав міський голова Анатолій Вершина.

Будувати в місті нові протирадіаційні укриття теж не планують — занадто дорого.

Тим часом в міськвиконкомі завершується будівництво укриття. За словами міського голови скористатись ним зможуть і мешканці міста.

Щоправда, нещодавно на офіційній сторінці міської ради з’явився список укриттів, якими павлоградці можуть скористатись цілодобово під час тривоги.

«У зв’язку з постійною загрозою ракетних ударів і атак дронів-«шахедів», нагадуємо мешканцям Павлограда про наявність найпростіших укриттів на території міста. Усі укриття працюють у режимі відкритого доступу цілодобово під час оголошення повітряної тривоги»

У списку також і укриття в Павлоградському міськвиконкомі (Соборна, 95).

Павлоградка Ірина під час тривоги спробувала ним скористатись, проте потрапити туди їй не вдалось, охоронець не пропустив. Зі скаргою жінка звернулась до уповноваженого з прав людини.

До речі, у цьому ж списку значаться укриття, котрі давно уже в непридатному для використання стані (завод силікатної цегли). Виникає питання — ким та для кого складався цей список укриттів?

 

Новости Днепра