УСПП підтримав рішення Верховної Ради, спрямованого на підтримку «Південмашу»

Український союз промисловців і підприємців (УСПП) висловив підтримку рішенню Верховної Ради України про заходи, спрямованого на підтримку діяльності Південного машинобудівного заводу імені О.М.Макарова (законопроєкт №12271). На час воєнного стану передбачається зупинення вчинення виконавчих дій та заходів примусового виконання рішень (у тому числі накладення арешту на майно та кошти) для «Південмашу». Про це йдеться у повідомленні на сайті Союзу.

6755656.734660cb

Раніше ми повідомляли про те, що за ініціативою народного депутата від «Батьківщини» Михайла Соколова Верховна Рада прийняла законопроєкт про щодо мораторію на арешт коштів та майна “Південмашу”.
Це рішення є важливим кроком для забезпечення сталого функціонування цієї частини оборонно-промислового комплексу (ОПК) країни, який відіграє ключову роль у протистоянні російській агресії. Проте, як наголошують експерти УСПП та Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану, цього недостатньо — ракетно-космічна галузь в цілому потребує уваги та комплексних стратегічних програм розвитку.

Під час повномасштабної війни з росією вона стикається з низкою викликів:
1. Дефіцит фінансування: Брак доступних кредитних ресурсів залишає ОПК із недостатнім фінансуванням для розвитку виробничих потужностей, через що комплекс працює на 40% свого потенціалу.
2. Зношеність виробничих потужностей: Багато підприємств працюють на застарілому обладнанні, яке не відповідає сучасним стандартам.
3. Потреба в технологічному оновленні: Розвиток ракетно-космічної галузі потребує впровадження інноваційних рішень, модернізації обладнання та підвищення кваліфікації кадрів.
4. Український ОПК потребує поглибленої кооперації з партнерами НАТО та іншими дружніми країнами для обміну технологіями та досвідом.
Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах обговорив ці питання із Комісаром ЄС з питань оборони та космосу, колишнім прем’єр-міністром Литви паном Андрюсом Кубілюсом.

Єврокомісар тоді звернув увагу на перспективність співпраці в космічній галузі, відзначивши багатий український інтелектуальний потенціал (ідеї, розробки, креслення) і можливості до виробництва/втілення нових розробок в ЄС.

Зі свого боку українські виробники активно проводять адаптацію стандартів і технічних регламентів до прийнятих в НАТО та державах-членах Альянсу.

В УСПП виступають за посилення кооперації з Європейським Союзом в цій царині, що потребуватиме довгострокової державної стратегії. Серед іншого, необхідно шукати інвестиції у виробничі потужності, з можливим впровадженням стимулів на оновлення виробничих ліній.

Міжнародний вектор співпраці передбачає підписання угод про спільне виробництво з країнами НАТО, інтеграцію в глобальні оборонні ланцюги постачання.

“Важлива і підтримка інновацій та наукових досліджень: фінансування розробок у сфері новітніх матеріалів, електроніки та штучного інтелекту для військових потреб; створення технологічних парків, де співпрацюватимуть державні підприємства, університети та приватний сектор. Доцільною є організація програм підготовки та перепідготовки фахівців для роботи на високотехнологічних виробництвах та запровадження грантів для молодих інженерів та науковців”, — переконані в діловому союзі.

Для забезпечення ефективного розвитку галузі необхідний комплексний підхід, який поєднує державну підтримку, залучення приватних інвестицій та інтеграцію в міжнародні виробничі ланцюги. Саме промисловці та підприємці можуть стати локомотивом змін у вітчизняному ОПК, адже вже активно приводять у відповідність технічні стандарти і регламенти із прийнятими в НАТО, шукають кооперацію із європейськими підприємствами та науковими інституціями тощо.

Джерело

Новости Днепра